HOME » INNE » CZĘŚCIOWE USZKODZENIE SŁUCHU

02.09.2021 17:55:57

Od: 2012-8-7
    SP7WM pisze:

Może warto zainteresować się terapią Tomatisa . Co prawda większość materiałów zamieszczonych w internecie dotyczy terapii dziecięcej ale znam osoby które bardzo poprawiły swój słuch w zakresie podniesienia słyszalności pasmowego .
    Najogólniej terapia polega na :
    - zdiagnozowanie pasma obniżonej słyszalności ( przez tzw. ucho ) ,
    - słuchaniu odpowiednio przygotowanej muzyki ( najczęściej utwory Mozarta z dodanymi dudnieniami ) .

Oczywiście wszystko to przygotowane przez terapeutę .

Pozdrawiam W

Pogooglam...

Mozarta słucham prawie nałogowo, requiem w Dm minimum raz w tygodniu... Ogólnie głównie właśnie muzyki poważnej słucham, przy disco polo pewnie nie zauważył bym braku dźwięków. Tyle że nagrań bez dudnień słucham.

No to żeby nie mnożyć tematów, czy może ktoś polecić jakiś backtrack player MIDI w rozsądnej cenie? Bez żadnych bajerów, może jedynie z możliwością ustawienia loop no i oczywiście zmiany tempa. Wiem że można z komputera, ale chodzi o to żeby to było coś oddzielnego. No i nie żadna appka na telefon. Samo MIDI wystarczy.
Alles hat ein Ende, nur die Wurst hat zwei.

DMR TG 2600 (2720126)

Electra19.05.2024 04:46:08