HOME » INNE » OSOBISTY : MENTOR,GURU,NAUCZYCIEL

06.08.2010 19:39:49

Od: 2009-12-23

UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Powiem ze swojego doświadczenia. Mi osobiście przydałby się kolega, który by mnie wprowadził w temat Ham radio, wtedy moja podróż trawałaby nie 15 lat a sporo krócej.
vy, 73
op.Agi,SQ5RDE

Electra19.04.2024 23:27:15

sp6ouj
06.08.2010 21:20:40

QTH: Głubczyce, JO80VE

Od: 2007-9-7

UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Koledzy, proponuję swoje pierwsze kroki stawiać w klubach krótkofalarskich. Przez ostatnie 20 lat kluby w Polsce podupadły. Wiele z nich zostało zlikwidowanych. Jednak są jeszcze działające i tam należy się udać i stawiać pierwsze kroki. W takich klubach pod okiem doświadczonego krótkofalowca powinno się stawiać pierwsze kroki. Powinno się też zdobywać wiedzę techniczną, przynajmniej tą podstawową aby samemu sobie było można obliczyć wymiary anteny i samemu ja wykonać. W klubie nabierzecie doświadczenia w pracy w zawodach, w robieniu DXów. Szkoda że PZK nie wydało informatora z wykazem klubów w danym woj. Zawsze łatwiej trafić jak sie wie gdzie jest i kiedy otwarty.

73! Arek sp6ouj

sq6ade
06.08.2010 21:32:32

QTH: Wrocław (Breslau) Party-n

Od: 2008-3-21
Zauważyłem że niektóre kluby podają godziny otwarcia i dni jako opis do swojej pozycji APRS.
To bardzo fajny pomysł.
Może warto popatrzeć na www.aprs.fi ?
Wiosna się budzi w całej naturze
Witana rzewnym słowików pieniem,
W zielonym gaju, ponad strumieniem,
Kwitną prześliczne dwie róże.

sp9xqz
25.12.2017 15:14:30

QTH: Nowy Sącz/ London UK

Od: 2014-11-22

SQ6EZJ pisze:

Mam wrażenie, że we wszystkich postach pojawia się wspólny mianownik: człowiek jest najważniejszy.

Ja nie miałem jednego "guru" uczącego i dającego możliwości.
    Bardzo wdzięczny za racjonalny i prawdziwy kawałek wiedzy o radioamatorce jestem Wieśkowi OYV czy Staszkowi RLL. Pierwsze nasłuchy umożliwił mi Staszek IYN z klubu SP9KCB. Z nimi pojąłem ten bardziej ludzki kawałek tego hobby.

Spotkałem również "mentorów" którzy robili z radioamatorstwa rzecz dla wybranych i niemal boskich postaci. Odstręczali od radiowych klimatów młodych i starszych.

Jednak najwięcej czasu to książki, czasopisma.
    Obecnie po dłuuugim powrocie jest podobnie.
    Zaczęło się od netu, teraz książki itp.

Podsumowując.
    Wydaje mi się, że zaczyna się wszystko od ludzi, człowieka...
    Jedynie świadomość "misji" owego "mentora" powoduje jak długo może być naszym wzorem.

Czy to dziś potrzebne? Nie wiem? Faktem, że w "kupie siła".
A dziś znak sp9kcb ma troll sądecki zakłócacz sp9mze Robert Bestyński nie wiadomo czemu zmienił znak ze swojego na dawny klubowy chyba z sentymentu bo od tamtych czasów zaczęła sie radiowa wojenka na sądecczyźnie ... Dziś Bestyński zakłóca na pasmach amatorskich kogo popadnie dawniniej toczył boje z sp9uml em i klubem sp9ktl a teraz szczególnie tych co mają lub mieli cokolwiek z ktl em wspólnego , na dodatek osobnik ten ostatnio wyzywa ludzi na radiu od najgorszych robi to samo co kiedyś jak on twierdzi wspomniany uml

sp9xqz
27.12.2017 07:56:02

QTH: Nowy Sącz/ London UK

Od: 2014-11-22

Znak sp9kcb wział ten właśnie wspomniany człowiek . Pochodzę z Nowego Sącza i utrzymuję kontakt z miejscowymi krotkofalowcami . Teraz jestem do 2 stycznia na miejscu slucham na skanerze co tu się wyprawia i naocznie mogę potwierdzić to co koledzy mówią , i to co napisałem w poprzednim poście . Chodzę od czasu do czasu do jednego z radioklubów w Londynie i kiedyś zapytałem jak ma się sytuacja prawna takiego przypadku jak w Sączu . Wprost mi powiedzieli zakłócaczowi nie bardzo opłaciłoby się , kary są wysokie łącznie z odebraniem licencji . A do naszego hobby i pasm amatorskich podchodzę bardzo poważnie , mimo że na chwilę obecną nie mam ważnej licencji ani w Polsce ani w UK z prostej przyczyny nie mam możliwości antenowych tam gdzie mieszkam , może po powrocie do kraju na emeryturze wyrobię sobie nową .

Electra19.04.2024 23:27:15

HOME » INNE » OSOBISTY : MENTOR,GURU,NAUCZYCIEL