Fotki UP4DAR
    SQ5AAG pisze:

Szkoda, że nie zrobili fotek działającego wyświetlacza. Ciekaw jestem, jakie dane pokazuje. Czy będzie możliwości tak jak w radiu d star zobaczyć, kto transmituje z drugiej strony? Zaczyna się robić przyjemnie. Biorąc pod uwagę jego możliwości nawet te z poprzedniej wersji niebawem kupowanie radia stanie się niepotrzebnym wydatkiem.

Taa… kiedyś, w połowie lat 90-tych (ubiegłego stulecia – dodaję bo podobno tak jest poprawnie) rozmawiałem z dwoma krótkofalowcami, nie pomnę ich znaków, którzy byli entuzjastami i prekursorami dopiero wychodzącego wówczas poza uczelnie Internetu. Obydwaj próbowali mnie przekonać, że krótkofalarstwo jest już przeżytkiem, a narzędziem służącym do „prawdziwej” komunikacji jest Internet.
Jak odczytałem z ich wypowiedzi, ich wcale nie interesowały „fale krótkie”, ani zjawisko (hobby) definiowane jako krótkofalarstwo – oni po prostu chcieli mieć darmowy telefon, działający ponadto na cały świat.
Również dziś, gdy technika dostarcza nam coraz to nowych możliwości, widzę że, cytuję: „niebawem kupowanie radia stanie się niepotrzebnym wydatkiem”. Po co nam cała zabawa w anteny i radia, kiedy można nacisnąć guzik w laptopie i w magicznym pudełku generowany jest zaklęty w cyfry sygnał zawierający wszelkie niezbędne dane, których przekazanie wypełnia definicję łączności amatorskiej, uzupełnione naszym położeniem na kuli ziemskiej, zdjęciem naszym, naszych dzieci i psa, a także raportem i potwierdzeniem łączności, oraz wysłaniem elektronicznej karty QSL.
Gdy już „niebawem kupowanie radia stanie się niepotrzebnym wydatkiem”, dla zdobycia kolejnego dyplomu wystarczało będzie wystarczająco częste naciskanie guzika w laptopie. Kolejnym etapem będzie program symulujący naciskanie guzika, a ilość łączności zależeć będzie od szybkości procesora naszego komputera. Dzięki temu będziemy mogli przeprowadzić np. 250.000 łączności w czasie, gdy będziemy pisać sprawozdania dla szefa w korporacji, a za zarobione w ten sposób pieniądze będziemy mogli kupić sobie jeszcze szybszego laptopa i dzięki niemu zrobić 500.000 łączności zamiast 250.000. Po prostu świetlana przyszłość dla naszego hobbyzdziwiony!