Osłona wyciągarki elektrycznej przed zjawiskami atmosferycznymi itp.
Dlatego Koledzy napisałem aby autor tematu pokazał jak to u niego teraz wygląda.
Będzie łatwiej doradzić co i jak.
Silnik elektryczny silnikowi elektrycznemu nie jest równy, każdy ma inaczej osadzane i zabezpieczone łożyska.
Tak samo przekładnie czy to kątowe czy ślimakowe.

Jak się widzi całość to jest wtedy wszystko jasne i wtedy padną konkretne propozycje.
A tak możemy tylko ogólnikowo pisać.

Jarek SQ6ZZZ - znając temat i realia techniczne nie napisałbyś tego - Na wstępie zaznaczam, że pytanie kieruję do EMPIRYKÓW, nie teoretyków-gawędziarzy, którym na wstępie z góry dziękuję.

Dlaczego? ano dlatego że np. możemy obaj mieć jednakowe silniki w wyciągarkach, ale sposoby uszczelnień inne i co? swojego nie będę chronił przed wpływem war. atmosferycznych bo i po co, a TY będziesz musiał się nakombinować.
Silniki elektryczne wentylatorów nadmuchu czy wyciągowych nie są chronione i jakoś latami pracują, w różnych warunkach atmosferycznych. To samo przekładnie.

Ale dość mego pisania, poczekam na fotki jeżeli jakieś zamieścisz.

Greg - typ zabezpieczenia łożyska to drugorzędne znaczenie, ważny jest sposób obudowania łożysk i smarowania oraz rodzaj środka smarnego, w zależności od obciążenia danego urządzenia i wpływu warunków otoczenia. Łożyska nie kryte mają zawsze kanały smarowe i wypływowe przegrzanego smaru.
Mam do czynienia z wieloma typami silników i przekładni, że w swojej karierze zawodowej 31 letniej (górnictwo i energetyka/ciepłownictwo) nie jedno widziałem.


  PRZEJDŹ NA FORUM