Problem z anteną Lafayette MA6000
SQ1PRB
Jakie masz Radio Piotrze .

Wyniki pomiaru SWR nie wskazują na uszkodzenie anteny.
Jakiekolwiek uszkodzenie dla anteny duobander dla pasm 2m/70cm objawia się od razu znacznie podwyższonym SWR .
Tłumienie linii zasilającej też nie wchodzi w rachubę , bo musiało by ono być olbrzymie i spowodowane uszkodzeniem co z kolei dało by o sobie znać podczas pomiarów analizatorem.
Niestety pozostaje radio .Sprawdź poprawność ustawień dla pracy SIMPLEX i wykonaj test z życzliwym kolegą , znam przypadki ,niektórych wesołków którzy nabijali młodego kolegę w przysłowiową butelkę wciskając mu nieprawdę .

PS.Andrzeju nie sądzę by to było przyczyną .W praktyce stosowałem łączenie kabli o różnym współczynniku skrócenia i dla anteny będącej w rezonansie(antena kolegi fabrycznie jest zestrojona do pracy w pasmie amatorskim) nie ma to znaczenia .Miało by gdybyśmy używali takiej kombinowanej linii do strojenia anteny , wyniki pomiarów na jej końcu mocno by obiegały od faktycznych wartości przy antenie.