Dalej będziemy wykluczonym społeczeństwem....
    SP1AP pisze:

Sieć GSM jeszcze bardziej się zapcha, gdy oprócz gówniarzy ze szkoły podstawowej dostaną aparaty komórkowe smarkacze z przedszkoli. Dziś rodzice mają lekkiego "fioła" na punkcie obdarowywania swych dzieci nowinkami technicznymi, a potem klną, że przez komórkę nigdzie się dodzwonić nie idzie. W poprzednim pokoleniu frajdę sprawiało zdobycie kieszonkowego kalkulatora, a jak ja chodziłem do szkoły, to na chiński długopis patrzyłem jak na przedmiot z kosmosu, a mało kto miał zwykły długopis i w dodatku w szkole nie wolno było nim pisać! zdziwiony

Dlatego budowane są nowe sieci (chociażby LTE) aby rozładować już starą infrastrukturę. I po to jest telefon komórkowy aby mieć kontakt z dzieckiem. Może lepiej wrócić do sygnałów dymnych lub do jednego telefonu stacjonarnego na wioskę? Wszystko się będzie zapychać, nie ważne jaką to będzie miało przepustowość. Popatrz, kiedyś GSM był w paśmie 450MHz, potem przeskok na 900MHz, 1800MHz, 2100MHz.

Parafrazując kolegę: kiedyś to transceiver można było używać po wielu latach nasłuchów i pomyślnie zdanym egzaminie a teraz? Każdy może! Jak się włączy radio na 80m to czasami nie ma się gdzie "wstroić". A do tego jeszcze te cyfrówki a nie fonia czy nawet CW które prawie pasma nie zabiera.