TRX QRP KACPER
znacie tą konstrukcję?
Witam.
Gratulacje dla wszystkich którzy docierają z budową swoich konstrukcji do etapu "puszkowania" w obudowę. Jest to ważny etap, bo wieńczący wszystkie zmagania i pozawalający wreszcie trochę (nawet jesli na chwilę) pobawić się swoją właśnie-co urodzoną konstrukcją. Miałbym jednak pewne opory co do zamykania urządzeń w.cz. w obudowach z tworzywa sztucznego - swego czasu układ z produkt detektorem na NE612 (chyba, bo już nie pamiętam) na krótkiej ścieżce między filtrem kwarcowym (na 5MHz) a układem, pozwalał na odbiór rosyjskiej titawy na 4996kHz. W tamtym wypadku pomogło od dołu zapuszkowanie płytki wieczkiem od głowicy telewizyjnej ZG1 (chyba), ale inne układy też mogą robić problemy. Nie wiemy co w szufladzie pod biurkiem pracuje i co tam idzie wesoły Zakłócają routery WiFi produkując dziwne nibyokresowe stukania (bardzo mocno), zakłóca telewizor, itp. Zapuszkowanie w metal nagle czyni szumy układu dużo mniejszymi.
Ostatnio puszkuję moją konstrukcję, użyłem do tego obudowy po switchu komputerowym. Zepsuty - kupiłem od kolegi za 1zł, w środku okazał się mieć sprawną, kilku amperową przetwornicę na 5 i 12V. Tylny panel dorobię na dniach z laminatu (gniazdo antenowe, zasilanie, może wyjście do miernika sygnału). Przedni juz jest - tylko miałem ogromny problem z usunięciem kleju po naklejce z przodu. Klej ów był zapewne wymyślony w jakimś wojskowym ośrodku celem obezwładniania tłumów, żaden znany i posiadany w domu środek chemiczny go nie chciał usunąć. Nawet specjalny płyn do naklejek wesoły
Tak wyglądało to przed:

a jak po - wkrótce pokażę, jak czas pozwoli.