Zbudujmy własnego satelitę i wyślijmy go na orbitę ;)
Czyli niesamowita szansa dla studentów z Polski!
    sp3qfe pisze:

No tak Polska należy do ESA, więc teraz może przystąpić do konkursu. Dla polskich studentów pojawiła się szansa udziału w warsztatach dających pomoc przy budowie satelity CubeSat oraz dla wygranych satelitów ESA zapewnia ich wyniesienie na orbitę za darmo!

No i co są chętni do budowy? Pojawia się prawdziwa i realna szansa na AMSAT Polska wesoły
    Ale czy potrafimy to zrobić?
    (...)

Już znamy laureatów. Dziś zaczynają trzydniowe warsztaty.

Robusta-1B z Francji (misja związana z promieniowaniem)

Oufti-1 z Belgii będzie prezentować moduł cyfrowej komunikacji D-STAR i testować wysokoefektywne panele słoneczne.

ConSat-1 z Kanady (analiza charakterystyki promieniowania anomalii na południowym Atlantyku)

e-st@r-II z Włoch ma testować: Active- Attitude Determination Control System.

AAUSAT4 z Danii ma testować studencki projekt odbiorników AIS (Automated Identification System).

Politech.1 z Hiszpanii studencki system komunikacji w paśmie C: “GEODEYE” obserwacje Ziemii do celów akademickich i eksperymentów z wiatrami słonecznymi.

Serdecznie gratuluje...

Jednocześnie zachęcam do wspólnej pracy i opracowania dokumentacji, aby na kolejny konkurs za pół roku (jeśli będzie) można było zgłosić projekt.