Kosmiczny Gdańsk - 5 Paź - Sobota - Łącznosc z ARISS
Witajcie, przesyłam Wam informacje oficjalne.

KOSMICZNY GDAŃSK

Połączymy się i porozmawiamy z astronautami, którzy przebywają na orbicie okołoziemskiej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej !

05.10.2013, godz. 13.00

KS GEDANIA 1922, ul. Hallera 201, Gdańsk

Zapytamy o to czy dzieci mogą latać w kosmos, o czym śnią astronauci i co trzeba zrobić, aby zostać jednym z nich.

Sama łączność wywiera ogromne wrażenie na uczestnikach. Astronauta, który znajduje się w Kosmosie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, poświęca swój czas specjalnie dla dzieci, które czują, że nie ma granic w dalszym rozwoju.

Nie ma znaczenia skąd się pochodzi, czy jest się bogatym, czy niepełnosprawnym, liczy się tylko ciężka praca nad własnymi marzeniami i uparte dążenie do celu, by wzorem astronauty, znaleźć się tam gdzie sobie zamarzyli.

Astronauta poprzez swój przykład, pokazuje dzieciom że jest, że był dokładnie taki sam jak oni. Miał marzenia i ... dotarł do celu. Dotarł tam dzięki pasji, dzięki determinacji, dzięki upartej pracy nad samym sobą.

Astronauta jest żywym, wręcz namacalnym dowodem, że systematyczna praca nad własnym rozwojem, zarówno umysłowym jak i fizycznym przynosi efekty.

Dla uczestników udział w łączności stanowi silny impuls rozwojowy. Astronauci podkreślają jak ważne jest kształtowanie swoich zainteresowań, studiowanie nauk ścisłych, rozwijania znajomości języków obcych i aktywny sport. Warto pomyśleć o tym co czuje dziecko, kiedy dowiaduje się, że astronauta poświęca specjalnie dla niego swój czas, odpowiada na jego pytania i motywuje do silnej pracy nad własnym rozwojem.

Ważne jest przełamywanie barier mentalnych, kruszenie niewiary w swoje możliwości. Na tym też polega edukacyjna i wychowawcza rola łączności ARISS.

DEBATA

Łączność z Astronautami będzie pretekstem do otwartej dyskusji na temat wszechstronnego rozwoju umysłowego i fizycznego dzieci i młodzieży. Odbędzie się debata pt: „SPORT + NAUKA = EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI”.

Na debatę zostali zaproszeni Prezydent Miasta Gdańska, Radni oraz środowisko akademickie Trójmiasta.

Debatę otworzy student Polskiej Akademii Dzieci, Sebastian Skwarczyński (10 lat) prelekcją: „Sprawność i wiedza astronauty kluczem do sukcesu”. Moderatorem debaty będzie dr Agata Hofman autorka projektu Polska Akademia Dzieci.

O godzinie 14.00 odbędzie się konferencja prasowa, po której zapraszamy na kuluarowe dyskusje przy „małym co nieco”.

REKREACJA

Po części teoretycznej, odbędą się warsztaty naukowe, pokazy i aktywności sportowo- festynowe.

Będzie można na żywo eksperymentować z ciekłym azotem, zamknąć się w bańce mydlanej czy uczestniczyć w budowaniu robota. Odbędzie się pokaz robotów kosmicznych oraz festyn sportowo- rekreacyjny. W programie m.in.:

• wykład Zuzi Hofman (5 lat) i Kasi Mietlarek (4 lata) – „Chemia na wesoło”

• gry i zabawy sportowe- KS Gedania 1922

• pokazy chemiczne- SmartLab

• pokazy robotyki- RoboCamp

• pokazy parkour- GIT Group

• atrakcje Loopys World

Organizatorami wydarzenia są:

KS Gedania 1922, Polska Akademia Dzieci, Politechnika Otwarta działająca przy Politechnice Gdańskiej.

SP9MLI