Biegły sądowy - opinia o kanałach PMR
    sq5khc pisze:

Tak. Chyba muszę wyjaśnić przeznaczenie tego sprzętu. Studenci geodezji mają mieć możliwość wykonania dwustronnej łączności w grupie terenowej. Osoba przy sprzęcie geodezyjnym-druga osoba w terenie (odległość 300-500m). Nie może to być profesjonalny sprzęt, bo nikt nie będzie wszystkich studentów wysyłał na egzamin żeby zrobili pozwolenie radiowe na radiotelefon z 30 kanałami fizycznymi.

Przy profesjonalnym sprzęcie i wykupionych częstotliwościach od użytkowników (w twoim przypadku studentów) nie wymaga się przecież żadnych indywidualnych egzaminów czy pozwoleń radiowych. Przecież np. taki ochroniarz nie robi licencji radiowej po to, żeby posługiwać się służbową motką na wykupionej przez agencje ochrony częstotliwości.

W ofercie skośnookich można znaleźć profesjonalne ręczniki (czytaj: tylko gałka głośności i wyboru kanałów), które odpowiadały by postawionym założeniom. Pozostaje kwestia kosztów wykupu 30 częstotliwości...

I sorry, ale szukanie kogoś, kto by językiem prawniczo-tchnicznym udowodnił, że CTCSS z 8 kanałów zrobi ich 30, to jest jak udowodnianie, że czarne jest białe. Chyba nie tędy droga.