Zawody Radioreaktywacja 2014
Witam Bardzo serdecznie.
Wspólnie z Prezesem Jurkiem SP7CBG Wice Prezesem Piotrem SP2JMR oraz Wice Prezesem ds. młodzieży Jurkiem SP3SLU pragniemy w roku 2014 zaprosić na zawody krótkofalarskie „Radioreaktywacja 2014”. Nagrodą główną będą dyplomy w formie witrażowych obrazów, natomiast nagrodą specjalną ufundowaną przez PZK mają być dwa nowe transceiver'y KF. Mam nadzieję, że będziemy się świetnie wspólnie bawić.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zawodach.


regulamin:


ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE RADIOREAKTYWACJA 2014

CEL
Celem Zawodów Krótkofalarskich Radioreaktywacja 2014 jest propagowanie krótkofalarstwa wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych, poprzez organizowanie lekcji otwartych według programu RadioReaktywacja. Ponadto celem zawodów jest popularyzacja Programu RadioReaktywacja w środowiskach krótkofalarskich zainteresowanych przekazywaniem naszego hobby młodym pokoleniom.

ORGANIZATOR
Zawody są przedsięwzięciem organizowanym przez zespół inicjatywny krótkofalowców Radioreaktywacja przy współpracy i wsparciu Polskiego Związku Krótkofalowców. Patronat honorowy nad Zawodami obejmuje Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców.

WARUNKI
1. Oddziały Terenowe PZK, terenowe i ogólnopolskie kluby krótkofalowców PZK, kluby krótkofalowców nie zrzeszone, bądź istniejące przy innych stowarzyszeniach (instytucjach) przystępują do współzawodnictwa na zasadach dobrowolności. W zawodach nie będą klasyfikowane lekcje prowadzone przez członków Kapituły.
2. Warunkiem klasyfikacji w zawodach jest przeprowadzenie minimum 3 lekcji według programu RadioReaktywacja w trzech różnych szkołach lub placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
3. Warunkiem klasyfikacji jest także obowiązek opublikowania relacji z każdej zrealizowanej lekcji na krótkofalarskim forum dyskusyjnym „SP7PKI” w dziale „Obwieszczenia i Informacje dla Krótkofalowców” w terminie do 7 dni po realizacji.
4. Dla zaliczenia lekcji do klasyfikacji konieczne jest ponadto, aby zostały zrealizowane 3 podstawowe elementy programu, zawarte w konspektach lekcji zespołu inicjatywnego RadioReaktywacja:
- prezentacja historii powstania radia w oparciu o doświadczenia fizyczne
- przeprowadzenie zabaw / konkursów tematycznych z udziałem dzieci
- przeprowadzenie pierwszych łączności pomiędzy dziećmi, a krótkofalowcami z wykorzystaniem radiostacji KF i znaku wywoławczego klubowego.
5. Kolejnym warunkiem klasyfikacji w zawodach jest przesłanie informacji o lekcji na adres radio@reaktywacja.org.pl w terminie najpóźniej do 3 dni przed datą organizacji akcji oraz przesłanie wykazu przeprowadzonych łączności wraz z pakietem wymaganych informacji, najpóźniej 5 dni po tej dacie.

Przesłana informacja winna zawierać:
- wykaz łączności w formie dowolnego pliku tekstowego, jak dla zgłoszeń na dyplom itp.
- kategorię uczestnictwa, w której startuje dana drużyna
- kopię pozwolenia radiowego wykorzystanej radiostacji klubowej
- krótki tekst informacji prasowej o przeprowadzonej lekcji
- minimum 5 fotografii z przebiegu lekcji
W kategorii D - stacji nawiązujących łączność z dziećmi, podczas lekcji programu RadioReaktywacja, uczestnik winien przesłać wykaz łączności (log) w formie dowolnego pliku tekstowego, jak dla zgłoszeń na dyplom itp. Termin do 15.O4.14, 15.07.14, 15.10.14, 15.12.14.

KATEGORIE ZAWODÓW RADIOREAKTYWACJA 2014
A - Oddziały Terenowe PZK
B – terenowe i ogólnopolskie Kluby Krótkofalowców PZK spełniające wymogi Statutu PZK
C - kluby krótkofalowców nie zrzeszone, bądź istniejące przy innych stowarzyszeniach, instytucjach
D - stacje nawiązujące łączność z dziećmi podczas lekcji Programu RadioReaktywacja

PUNKTACJA
- Za każdą zrealizowaną lekcję w nowej szkole lub placówce opiekuńczo-wychowawczej zespół otrzymuje 4 punkty.
- Za następną lekcję w tej samej szkole (placówce) zespół otrzymuje 2 punkty
- Za każdą publikację do każdej z lekcji w mediach ogólnopolskich nie branżowych zespół otrzymuje 2 punkty
- Za publikację z lekcji w Komunikacie Sekretariatu ZG PZK lub w mediach regionalnych , lub branżowych, zespół otrzymuje maksymalnie 1 punkt łącznie.
- Za każde QSO z dzieckiem nadającym ze stacji klubowej podczas lekcji korespondent otrzymuje 1 punkt (1 raz w danej lekcji), łączności mogą być powtarzane z innymi dziećmi, ale nie daje to nowych punktów.

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA
Za I miejsca w każdej z kategorii( A,B,C,D) zespół (stacja) otrzymuje dyplom pamiątkowy w formie witrażu szklanego z wytrawionym znakiem zespołu (stacji) oraz puchar. Za zdobycie II i III miejsca w każdej kategorii (A,B,C,D) zespół (stacja) otrzymuje puchar oraz papierowy dyplom pamiątkowy.

UWAGA ! za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii A i B zwycięski Oddział Terenowy PZK oraz Klub PZK otrzymują nagrodę specjalną Polskiego Związku Krótkofalowców – nowy fabryczny 100 watowy transceiver KF.

KOMISJA SĘDZIOWSKA
Powołuje się 7 osobową Kapitułę Zawodów RadioReaktywacja 2014, w skład której wchodzą:
2 osoby z Prezydium PZK
3 osoby z zespołu inicjatywnego grupy RadioReaktywacja,
2 krótkofalowców nie związanych bezpośrednio ze strukturami organizatora
Do obowiązków i uprawnień Kapituły Zawodów należy: weryfikacja wyników punktowych uzyskiwanych przez zespoły (stacje) klasyfikowane, ostateczna interpretacja regulaminu Zawodów, przeliczenie łączności, udzielanie informacji i wyjaśnień wszelkich kwestii związanych z Zawodami.

OGŁASZANIE WYNIKÓW
Wyniki cząstkowe Zawodów RadioReaktywacja 2014 będą ogłaszane do 15 dnia po każdym kwartale, tj. 15 kwietnia 2014, 15 lipca 2014 i 15 października 2014 r. Wyniki końcowe pierwszej rocznej edycji Zawodów RadioReaktywacja 2014 ogłoszone zostaną do 15 stycznia 2015r.
Decyzje Kapituły Zawodów są niezawisłe, wiążące i ostateczne. Decydując się na przystąpienie do Współzawodnictwa akceptujesz jego regulamin.




  PRZEJDŹ NA FORUM