stary radioamator (1952) : wyszkolenie ideologiczne ;)
A dziś inaczej jest?? Kolesiostwo zastąpiło rozdzielnik PZPR. Kto nie w PO czy innej partii to won ! Gierka długi przynajmniej spłaciliśmy. Po 20-30 latach. Obecnych, zaciągniętych przez nową "elitę" nie ma nawet szans spłacić przez najbliższy wiek lub dwa. No bo jak można spłacić bilion dolarów??? Nikt nie jest w stanie nawet takiej sumy ogarnąć. Gierek wybudował kilkaset fabryk . Rozwinął kraj po marazmie rządów Gomułki. Coś po sobie zostawił.Poluzował reżim. Teraz likwiduje się się domy kultury, organizacje pozarządowe typu ZHP, kółka zainteresowań w szkołach. Komuna miała swoje wady i zbrodnie ale akurat za Gierka było ich najmniej. A porównując do tego co mamy obecnie to powinien on mieć ulicę i rondo swojego imienia w każdym mieście !
73 Marek sp6nic