stary radioamator (1952) : wyszkolenie ideologiczne ;)
Teraz też propaganda zaprzecza oczywistym faktom. Przewyższa nawet Gierkowską propagandę sukcesu. Przykład pierwszy z brzegu: "Zielona Wyspa", masowe powroty z emigracji do kwitnącego kraju, oparcie się kryzysowi itp. Nawet złodziejstwo PZPR-owskich elit inne było. To przy obecnych złodziejach-politykach drobi kieszonkowcy byli! Inwiligacja a i owszem była. A dziś? Sto razy większa jest. Wszystko o tobie wiedzą. Każdy twój krok znają, nawet myśli i zamiary!wesoły. Fakt, wówczas każdy krótkofalowiec miał własną teczkę w UB/SB, był sprawdzany, kontrolowany, karany za durne czasami i nieszkodliwe przewinienia. Np przekroczenie pasma niewielkie ( mało kto miał skale cyfrową). Z tym że komuna różna była. Inna w latach 50-tych a już zupełnie inna w epoce Gierka. Co innego też było za Jaruzela ( to dopiero świnia i kanalia! ) . Osobiście jako szczeniak biegałem na tz "zadymach" w stanie wojennym ale Towarzysza Gierka szanować będę!wesoły Jak znajdę okazję to i stację okolicznościową ku jego pamięci zorganizuję !wesoły Tato dawał mi codziennie 2-3zł, szedłem do sklepu, kupowałem 10-20 deko "mordoklejek" i było fajnie! A ta świnia Jaruzel mi to zabrała!wesoły Razem z Telerankiem i egzaminem na licencję. Pierwszym, który miałem zdawać z kolegami 16 grudnia 1981r.Na następny 3 lata czekać musiałem.
73 Marek sp6nic