Zawody aktywności stacji europejskich na UKF
    SQ9GAI pisze:

Witam,szkoda,że SPAC nie odbywa się w tym samym czasie,dzisiaj słuchałem na 70cm i cisza.
    Wiesław SQ9GAI/SN9P

No, nie było tak źle. Może wielkiego ruchu nie było, ale trochę stacji pracowało. Mnie udało się - gołym FT817 - dowołać do DL0VV w Rostoku. To ponad 600km. Fakt, że przez pierwsze 10 minut bałem się, że z radiem jest coś nie tak, bo nawet zakłóceń przemysłowych nie słyszałem. Potem pojawił się SP9CLQ z Krakowa, i wreszcie inne stacje. Szkoda, że aktywność w tych zawodach jest taka mała. Ze wschodu (ode mnie) tylko wspomniany SP9CLQ, Z zachodu SP6IWQ i SP6FBE. Z północy SP7TEE, SP3JMZ i Bydgoszcz, Gdańsk i Szczecin. Polska północ jest w tych zawodach uprzywilejowana, bo jednocześnie odbywa się dobrze obsadzony SAC.
Ale przecież to jest tylko zabawa. Jak nie chcesz, to bez żadnych konsekwencji możesz nie wysyłać logu. W tych zawodach przyjmuje się, że uczestnicy stosują zasady "Hamskiego Spirytusu".
Zachęcam do udziału w różnych edycjach tych zawodów. Im więcej stacji będzie czynnych w tym czasie, tym zabawa będzie lepsza.