Linux Ubuntu 13.10 fldigi i musb2232fka2
Szkoda, że nie jesteś z piątego okręgu, podjechałbym i pomógłbym. Po pierwsze zobacz, czy urządzenie USB się zgłasza w systemie. Odłącz kabel USB, otwórz terminal i wydaj polecenie tail -f /var/log/syslog a następnie podłącz modem. Powinien się zgłosić do systemu. Przelep to, co otrzymujesz w logu po dołączeniu. Druga sprawa to uprawnienia. Być może użytkownik, na którego uprawnieniach pracuje ten modem nie ma praw zapisu do urządzenia. W takim przypadku należy zobaczyć uprawnienia urządzenia (ls -al /dev/"urządzenie") i prawdopodobnie wystarczy dodać użytkownika do właściwej grupy.
To ostatnie można prosto sprawdzić uruchamiając fldigi z uprawnieniami roota (gksu fldigi). Zmiany w sposobie obsługi urządzeń szeregowych (nie tylko USB, ale także firewire) w Ubuntu 12.04 sprawiły, że niektóre programy miewają z tym problemy. Ja z CAT nie korzystam, ale korzystam z fldigi z moim modemem, sterowanie PTT po /dev/ttyUSB0 działa bez pudła. Gdyby tylko fldigi potrafił porządnie sterować kluczem na porcie szeregowym...