GP7DX czy???????????
Tak - masz Kolego słuszną rację. Nie dokładnie przeczytałem Twoje pierwsze wypowiedzi. A może jednak dokładnie?
W każdym razie doczytałem się jednej - bardzo ważnej rzeczy - że zarówno delta w/g Juliana SP3PL,zerwała odciąg(i) oraz antena GP7DX również dokonała tego samego "wyczynu". O czymś to już świadczy i daje wszystkim piękny obraz sytuacji. I ja Panie Kolego dość jasno Ci to napisałem - z badziewia nie wykonuje się żadnych instalacji antenowych. Zarówno samej anteny jak i instalacji pomocniczej - w tym przypadku - odciągów masztu antenowego. Bo może być wykonanie i podłączenie instalacji odgromowej. Ta też jest tą instalacja pomocniczą. Opisałem w moim poście,co i jak wykonać,aby mieć tę pewność solidnego wykonania. To Kolega Szanowny napisał jedno zdanie - "Jeszcze jeden nawiedzony". Pytam się więc Kolego - kto tu jest nawiedzony i po czym sądzisz,nie znając danej osoby? Jeżeli za pierwszym razem,antenę deltę położył zerwany odciąg - podobno wada fabryczna śrubki M6 - to dlaczego zrywa Tobie Kolego odciągi przy GP7DX? W odpowiedzi na mój post napisałeś,że osoba decydująca się na deltę,musi liczyć się z takim zjawiskiem. Tj. - zerwaniem odciągów. Przepraszam bardzo - czy mam się tu śmiać,czy Twoje "dobre rady" przekazać autorom książek o tematyce antenowej? By w dziale poświęconym instalacji masztu antenowego,liczono się z przykrą sytuacją zerwania odciągów i uszkodzenia anten.
Bez przesady. Wadliwy montaż anten (wszelkiego typu i rodzaju),jest poważnym zagrożeniem samouszkodzenia naszej anteny oraz stwarzać może sytuację zagrażająca zdrowiu i życiu ludzi przebywających w obszarze zerwania takiej anteny. Jak również może dojść do uszkodzenia mienia prywatnego. Czy nie napisałem Koledze,że wszelkie śrubki M4,M6,wymienić na większe oraz by nie stosować jako odciągów żadnych z sznurków,żyłek,lecz zastosować linki stalowe (pół stalowe) ocynkowane i tu podałem średnice najczęściej stosowane. Chodziło mi o to,by Kolega baczniejszą zwrócił uwagę na moje podpowiedzi a nie skwitował sakramentalnym - "Jeszcze jeden nawiedzony". Jeżeli to jest Twoim Kolego mottem przy instalacjach antenowych,to tak trzymaj! Najsłabszy nawet "zefirek" porwie Tobie każdą antenę. Kolejna sprawa. Wiadomo jest,że stawiając maszt,należy usztywnić go odciągami. I nie jest tu istotne Panie kolego,czy będzie to antena z obrotem mechanicznym,czy tez nie. Miejsce na odciągi,jest takie same w każdym przypadku. Tu nie trafiłeś w sedno. Kolejna rzecz. Jak nie można mocą 100 W na delcie Juliana,oraz na GP7DX nie zrobić łączność z Australią?! Kolego drogi- nie odpisuj już mi może,bo zakrawa to na śmiech i jeszcze wiele innych uwag miałbym. Popytaj się najlepiej Kolegów tu na forum,jakie z robi łączności z taka mocą. Ja juz dziękuje i szukaj innych "nawiedzonych",tych bardziej cierpliwych. Powodzenia! Mirek SP3SUL.