Zachowanie na pasmie
jak, co i dlaczego
    sp7gpq pisze:

      sp9coo pisze:

      Kol. weście się za czytanie dobrych ksiżek o operatorstwie a wiele rzeczy będzie dla was przejżyste i zrozumiałe ,bo przenoszenie czegoś z tamtąd czy z tąd nic nie wniesie .BK "brek " mam dla was pilną wiadomość i to wszystko i po co ta dyskusja .Wystarczy posłuchać w mowie potocznej jak wulgaryzmy zastępują słowa np:k...a itp. a wszystko staje się jasne .Dbajmy o czystość języka a takiej dyskusji nie będzie .Mam swój sposób na "brekowiczów " poprostu z takim nie rozmawiam i tyle a jego komentarze puszczam mimo uszu.0.3 sek nikogo nie zbawi a jak przyjemnie brzmi "Dzień dobry"zdziwiony


    Witam
    Nie zgadzam się .Skrót BK wywodzi się ze slangu amatorskiego używanego w telegrafii i przeniesiony do łaczności fonicznych .
    Nie widzę nic zdrożnego w używaniu słowa "break" ponieważ służy ono dobrze . Jednocześnie bk w telegrafii oznacza informację dla korespondenta o możliwości nasłuchu w przerwach pomiędzy znakami . Określa to również w transceiverach rodzaj pracy "ful bk" i "semi bk"
    Na podobnej zasadzie należało by usunąć z łączniości fonicznych 73 oraz określenie kobiety jako YL .
    Pozdrawiam.


...Określa to również w transceiverach rodzaj pracy "ful bk" i "semi bk"...

a jak niby się to ma do przerwania czyjejś pracy...czyli... konieczność wtargnięcie na częstotliwość... bo po co nadaje sie 'bk', 'brek'???
czy nie jest to 'pomylenie tematu' w tym konkretnym opisanym przykładzie???????????????????????

Andrzej


  PRZEJDŹ NA FORUM