Nowe rozporządzenie dot. służby amatorskiej w Polsce - co powinno być w nim uregulowane?
    SO1D pisze:

Teraz rozumiem.

Cytat:
    Mimo iż lubię telegrafię, jestem jak najbardziej za zniesieniem tego wymogu. Krótkofalarstwo i tak umiera. Zniesienie tego wymogu, a co za tym idzie - zniesienie podziału na "lepszych i gorszych" nieco tę agonię opóźni wesoły
    koniec cytatu

Kolega SP9TMN poczuł misję i postanowił zostac grabarzem polskiego krotkofalarstwa.

Powyższe słowa napisałem na innym forum 8 lat temu. Gdyby kolega był człowiekiem poważnym i uczciwym to by podał źródło, datę i link do tej wypowiedzi.
Po tych 8 latach muszę stwierdzić, że faktycznie z roku na rok jest coraz mniej ruchu na pasmach.
Chwała kolegom, którym się jeszcze chce prowadzić akcje "reaktywacyjne" wśród młodzieży (mnie się w ciągu minionych 10 lat udało po koleżeńsku wyszkolić i doprowadzić do uzyskania licencji 7 osób). Parę lat temu próbowaliśmy z jeszcze jednym kolegą zaatakować gimnazjum, w którym uczyły się moje dzieci - na początku było zainteresowanie tematem, nawet ankietę w szkole zrobiono, ale potem dyrekcja przestała reagować.