Łożysko oporowe z obudową - skąd wziąć gotowca?
    SP2LIG pisze:

    Zdjęcia nr 4 i 5 wybitnie świadczą o niechlujstwie wykonanie całości o estetyce już nawet nie wspominam. Na dachu estetyka tej jest ważna.
    Pomijam fakt wykorzystania łożyska niewłaściwego jako łożyska oporowego. Niech ten ewidentnie negatywny przykład będzie przestrogą dla wszystkich nawiedzonych którzy tak chcą wykorzystać zwykłe łożysko nośne jako łożysko oporowe.

    Mimo powiększenia zdjęcia nr 4 i nr 5 nie widać tam grama śladu jakiegokolwiek smaru stałego co może świadczyć o tym że "producent" tego bubla zastosował łożysko typu otwartego. Nie ma(nie widać) również najmniejszego śladu zaślepek plastykowych lub stalowych co mogłoby wskazywać na zastosowanie łożyska typu zamkniętego. Zastosowanie łożyska zamkniętego zapewne przedłużyłoby agonię rzeczonego przykładu bubla.

    SP9MRN, (sorry ale nie raczysz podać imienia) bardzo dobry i bezdyskusyjny przytoczyłeś przykład podcierania tyłka szkłem.
    ___________
    Greg SP2LIG


Greg - cały czas podaję imię :-) MAc czyli Maciek. Taki sam skrót jak Greg :-)

Zdjęcia 4 i 5 pokazują stan "Zastany" - konstrukcję sprzed 35 (słownie trzydzieści pięć) lat i łożysko, w którym wszystko się rozsypało - łącznie z rozsypanym od starości lata temu plastikiem. Otworzyło się samo :-)

Dokładnie tak jak napisałeś - to jest przykład jak się robić nie powinno i co się dzieje w przypadku, kiedy na pierwszy rzut oka jest poprawnie a w rzeczywistości konstrukcja jest nieprzemyślana. Specjalnie to pokazałem, żeby mieć świadomość co się dzieje po latach. (szczególnie jak się źle zrobi).


73
MAc
mrn


  PRZEJDŹ NA FORUM