Kosztowne nadużywanie usług biura QSL
Jak działa OQRS
    SP2LIG pisze:

Uważam że jak ktoś ze światowego Towarzystwa( w tym z SP również) nie ma swojego konta na największym i najbardziej popularnym callbook'u świata to taki delikwent jest martwy(nie istnieje) dla wszystkich pozostałych.

Jeżeli ktoś nie podał swoich namiarów w QRZ COM'ie to wysłać kartę QSL możesz ale na własne ryzyko i jest wielkie prawdopodobieństwo że taka karta powróci do Ciebie. Zastanawiałeś się na jakie namiary ją(kartę) wyślesz ?

Miałem łączność z RK3DWE. Operator nieco wystraszony i słychać, że mało "obgadamy". Nigdzie go na typowych stronach nie ma. Znalazłem jednak znak na rosyjsko jezycznych stronach. To jakaś stacja klubowa. Na zdjęciach widać dzieciaki w mundurkach marynarzy obsługujące radiostację. No i co? Mam nie wysłać kartki z potwierdzeniem, bo szkoda paru groszy? Jeśli jest jakaś szansa, że dzieciak dostanie qeselkę, to wyobraź sobie jego radość. Jak nie wyślę, to już na starcie nie dam mu na to szansy.