[PZK] Szkolenie mlodzieży
    SP8LBK pisze:

sp8ab pisze:

I. Pozyskiwanie funduszy.
      1. Współdziałanie za szkołami które realizują projekty unijne.
      2. Programy współpracy z organizacjami pozarządowymi uchwalane przez corocznie przez gminy.
      3. Programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii również są corocznie uchwalane przez gminy.

Napisałeś świetny tekst i go popieram.
    Tu, aby nie zamazywać całości wypunktowałem tylko tytuły.
    Do tego dopisałbym centra wolontariatu, bo takowe są, działają i też uczestniczą w takich projektach.
    Aby to realizować wystarczy aktywność zarządów OT. Wiele z nich ma osobowość prawną, więc mogą sami uczestniczyć w takich projektach. Pozostałym potrzebne jest tylko pisemne pełnomocnictwo członka Prezydium ZG PZK z czym nie ma żadnego problemu i mogą się też dopisać do jakiegoś projektu.
    Reszta to tylko chęci i poświęcenie trochę własnego czasu.

To może SP8LBK poda jakieś przykłady z życia, jakie OT z osobowością prawną realizują, czy realizowały jakieś projekty. Jakoś o tym nigdzie nie przeczytałem, a może nie umiem tego odszukać.

Leo