[PZK] Szkolenie mlodzieży
Wracając do tego co najważniejsze czyli kwestii wyszkolenia.
Czy mogę prosić o kilka oficjalnych informacji?

1 Czy są jakieś środki w budżecie PZK przewidziane na szkolenie (nie wliczając obozu).
2 Czy istnieje możliwość zorganizowania konferencji metodycznej a jeśli się uda w jej wyniku powołania "komisji wyszkolenia".
3 Czy są przewidziane jakieś pieniądze na działalność wydawniczą.
4 Jakich pieniędzy (rząd wielkości) można by się spodziewać w przyszłorocznym budżecie na wyszkolenie i działalność wydawniczą z nim związaną.
5 Czy PZK bierze pod uwagę zakup sprzętu z przeznaczeniem na wypożyczenie nowym adeptom (choćby baofeng+ antena 2m na parapet) i/lub z przeznaczeniem dla klubów osiągających dobre wyniki w wyszkoleniu.

Moim zdaniem powinniśmy:
1 Spotkać się w gronie ludzi którzy już działają i w ciągu ostatniego czasu (dajmy na to 5 lat) coś osiągnęli na polu wyszkolenia.
2 Ustalić Priorytety i przygotować materiały (gotowe konspekty + samouczki online) dla trzech kategorii wiekowych: dzieci, młodzież (gimnazjum liceum), studenci i dorośli.
3 Dostarczyć do klubów gotowe pakiety materiałów i zorganizować konkursy z nagrodami dla klubów za wyszkolenie największej ilości nowych adeptów w skali SP i okręgów.
Koszty nie powinny nawet zbliżyć się do 5% budżetu PZK... nawet gdyby zafundować fajne TRXy.
4 Przystąpić do pracy wydawniczej.

W międzyczasie należy na identycznych zasadach powołać komisje pozyskiwania środków i PR
Również 5 osób znających się na tym i takich które juz zanotowały sukcesy i pozyskały coś dla swoich klubów czy OT.
Pozyskajmy fundusze i nawiążmy kontakt z innymi organizacjami. Harcerze chociażby.
Zróbmy coś dla nich. Bezinteresownie. Warsztaty, sieć łączności między obozami.
Na pewno część się zainteresuje i powstaną kluby albo ludzie dołączą do istniejących klubów.

Równolegle powołać komisje techniczno-konstrukcyjną.
Potrzeba nam na cito taniego TRXa 7+14 MHz.
Mamy potężne możliwości techniczne a konstrukcje amatorskie albo są w latach 80 albo istnieją jako nieudokumentowane projekty.
Kilku kolegów ode mnie chciało budować Husarka... położył ich brak pełnej dokumentacji.
Przygotujmy dokumentacje, kupmy części. Sprzedawajmy KITy jak za starych (złych) czasów.
Bo 16 letni pasjonat nie kupi sobie TSa 2000 ani nawet icka 706 bo go zwyczajnie nie stać.