[PZK] Szkolenie mlodzieży
    sp9mrn pisze:

Skoro o nasłuchowcach cisza, to przejdźmy do następnego punktu - skala szkoleń.
    Obecnie PZK jak ktoś napisał - to około 200klubów.

Gdyby każdy wyszkolił co roku jednego krótkofalowca...

sp9mrn pisze:

Jeżeli założymy, że chcielibyśmy wypuścić po szkoleniach 400 krótkofalowców, to oznacza, że powinniśmy rozpocząć szkolenia na poziomie 1000 osób. Jedna trzecia skończy. Jak się postaramy, to zostaną członkami PZK.

Jak się postaramy i ich nie zostawimy potem samych sobie to będą aktywni eterowo.
A jak ich dalej nie zostawimy samych sobie i nie zniechęcimy to wtedy jest szansa że wstąpią do PZK.
Zwracam po prostu uwagę że wstąpienie do Związku to dopiero 3 krok.

sp9mrn pisze:

To oznacza, że powinniśmy mieć tyle zestawów edukacyjnych. To niemało.
    1000 małych 20 stronicowych kolorowych broszur a6 to około 2000zł, do tego trochę czrno-białych - następne 2000. to sam druk. Ktoś może powiedzieć, że to dużo - ale byle gazeta kosztuje więcej.
    A moze trzeba to po 5 zł sprzedawać. A może dawać w ramach wpisowego?

Materiały drukowane to jedno.
Potrzeba też materiałów na prezentacje.
Całego know-how na temat organizacji kursów.

Ja już na przykład wiem że niezwykle ważny jest wyjazd szkoleniowy po zakończeniu kursu.
Co do sprzedawania to IMO jeśli to będą dobrze zrobione materiały i dobrze wydane to można je sprzedawać nie po 5zł a po 50.
Tylko musi to być podręcznik.
Taki "żeglarz i sternik" kosztuje 100zł i kursanci go bez szemrania kupują bo wiadomo że to wartościowa pozycja.

IMO powinniśmy przygotować pakiety dla klubów zawierające:
- konspekt kursu (podział materiałów na wykłady)
- Przykłady ćwiczeń z i bez radia
- Przykładowe prezentacje w formacie pp/prezi do ewentualnej modyfikacji
- Pakiet podręczników
- Podręcznik w wersji "xsero ready" do powielenia dla tych co nie chcą płacić za materiały. Wtedy kursant ma wybór. Kupuje za 50zł "ładne korororwe" albo dostaje kserówki.
- Ulotki do rozdania zwawierające te wszystkie tajne informacje o tym czemu Związek jest fajny.
A jak się uda opracować sprzęt to również KITy.

A do tego stworzyć system szkolenia online.
Myślę że wirtualny egzamin + moje video jakoś dadzą radę.
Jak się te moje video zrobi lepiej... to będzie lepiej.