[PZK] Szkolenie mlodzieży
    wbielak pisze:

5 Czy PZK bierze pod uwagę zakup sprzętu z przeznaczeniem na wypożyczenie nowym adeptom (choćby baofeng+ antena 2m na parapet) i/lub z przeznaczeniem dla klubów osiągających dobre wyniki w wyszkoleniu.

Aby ktoś brał coś pod uwagę, to najpierw musi o tym wiedzieć. Może to być zgłoszone jako wniosek np przez przedstawiciela /li OT.

Pzy zakupie np 10 kompletów, pieniądze można wygospodarować no z rezerwy a później umieścić taką pozycję w kolejnym budżecie.
Tu jest jeden problem. PZK, ot tak sobie nie może rozdawać majątku. Na wszystko muszą być sporządzone umowy, przekazania / użyczenia. Taki sprzęt może być przekazany do OT i być w jego dyspozycji, np dla klubu, też przekazany na podstawie umowy.
Gorzej jest z osobami nieletnimi, którzy nie mogą prawnie takiej umowy podpisać. Ewentualnie klub może ma własną odpowiedzialność wypożyczyć sprzęt młodocianemu ale musi się liczyć z tym, że to klub odpowiada za ten sprzęt i to on ponosi wszystkie konsekwencje za jego zagubienie lub uszkodzenie.