QRO w zawodach krajowych
Wstyd!
Czym innym jest wpis "bo on mocno wychodził" a czym innym choćby najprostsza analiza maksimów dla stacji, która znajduje się "na pudle" w zawodach 50 lat KEY. Analiza taka, jak ta:


Legenda - maksima - najwyższy odczyt na danym skimmerze i danym paśmie dla danej stacji.
Maksimum - najwyższy odczyt na danym skimmerze i paśmie dla wszystkich stacji SP, które nadawały w tym czasie. Większość z tych maksimów zrobiła stacja, o której pisałem poprzednio - SP1NQN.

Zastanawiam się jak to jest, że stacja nadająca podobno mocą 100W może mieć TAKIE wyniki na tylu skimmerach jednocześnie.

Czy koledzy nadający pod znakiem SP7PKI byliby łaskawi odpowiedzieć na podobne pytania, jak te, które zadałem SP1NQN?
- ich sygnał był notowany na skimmerach na częstotliwościach harmonicznych ze znacznym odstępem S/N. Są to odczyty powtarzalne, na więcej niż jednym skimmerze.
- średnia siła sygnału plasowała się w czołówce stacji SP, mam na myśli zarówno średnią arytmetyczną, jak i średnią ważoną, gdzie wagą była liczba spotów danej stacji.
- w zapisach spotów widać zarówno sygnał charakterystyczny dla propagacji NVIS (chodzi o stabilność sygnału spotów), jak i DX. Propagacja do odbioru na skimmerze 9K2HN wymagała ewidentnie niskiego kąta, a z drugiej strony mieliśmy do czynienia z wieloma spotami via NVIS, która to propagacja wymaga bardzo wysokiego kąta promieniowania. Jak to jednocześnie pogodzić, mając do dyspozycji 100W output?

Powyższe jest wynikiem obliczeń matematycznych, które nie podlegają emocjom. Dane pochodzą z wiarygodnego źródła, zostały pobrane ze strony reversebeacon.net. Obliczenia można powtórzyć, jeśli ktoś ma takie życzenie.


  PRZEJDŹ NA FORUM