Spotkanie szkoleniowe w Międzylesiu - transmisja online
    sp9mrn pisze:

Piooootrek, nie śpij https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja "Konferencja to spotkanie grupy ludzi w celu omówienia konkretnego zagadnienia."
    "Konferencja naukowa – spotkanie grupy naukowców, praktyków i osób zainteresowanych pewnym działem nauki. W ramach spotkania referowane są wyniki badań naukowych lub odbywa się seria krótkich wykładów monograficznych i dyskusji na określony temat. "
    To ma jakieś znaczenie?

MAc
    mrn

Maaaaaciek!
A może Drogi SP9MRN, w nawiązaniu do: Drogi SP5PDB i Drogi Maćku (nie wiedziałem, że jesteście w takiej serdecznej komitywie bardzo szczęśliwy ).
Jak już piszesz, to napisz w pełni, a nie tylko za Wikipedią o konferencji.
W swej jak zwykle błyskotliwej wypowiedzi zacytowałeś definicje pojęcia konferencja. Wszystko byłoby OK., gdyby nie fakt, że zapomniałeś o zdefiniowaniu pojęcia spotkanie szkoleniowe.
Pytasz czy ma to jakieś znaczenie?
Tak, ma i to duże, zasadnicze, wieloaspektowe. Podam tylko jeden bardzo ważny argument, by nie zabierać zbyt dużo miejsca i czasu tym, którzy skarzą się, że nie mają chęci i czasu na czytanie dłuższych wpisów. Jak pewnie wiesz, to taka cecha zwłaszcza młodego pokolenia ćwierkaczy (Twitter), twarzaków (FB) i photoblogerów (tam autorzy zwykle nic lub prawie nic nie piszą).

Jeśli była to konferencja, a nie zamknięte spotkanie (o czym świadczy np. obecność Witolda), to moim skromnym zdaniem, zaprzepaszczono tu wielką okazje do promocji krótkofalarstwa.
Włożono duży wysiłek w przygotowanie konferencji. Zaproszono znamienitych prelegentów, w tym specjalistów od PR, doświadczonych popularyzatorów różnych dziedzin naszego hobby, którzy zostali bardzo wysoko ocenieni przez uczestników i piszących tu forumowiczów.
W prawie każdym wystąpieniu na tej konferencji mówiono o tak ważnym dla naszego środowiska: PR, promocji szeroko rozumianej, znaczeniu kontaktu z mediami i roli nowoczesnych mediów.

Zabrakło moim zdaniem wykorzystania kapitalnej okazji do promocji tego wydarzenia.
Byłem prawie na 100% przekonany, że nie zabraknie przy takiej konferencji mediów w postaci prasy, radia, a z racji bliskości Warszawy może nawet TV, która prezentowała już nieraz nasze hobby (nawet w „Teleexspresie”).

Myślę, że dla Dyrekcji i Nauczycieli Szkoły, w której konferencja była organizowana, taka promocja w mediach miałaby duże znaczenie, a dla Pawła, jako nauczyciela tej szkoły i Jego Współpracowników byłoby to wzmocnienie roli klubu w szkole.

Ponad to takie wydarzenie z udziałem Uczniów pokazane w mediach zostałoby na długie lata w pamięci Chłopaków i było dodatkową motywacją do własnego rozwoju i zachętą do pozyskania nowych członków szkolnego klubu SP5PRF.
Z własnego doświadczenia zawodowego wiem jak, to wygląda i że warto przynajmniej próbować zapraszać media lokalne, a udział w nich dzieci i młodzieży obfituje w radosne niespodzianki - przykład:

Ufam, że to stanie się przy okazji następnych konferencji czy kolejnych spotkań szkoleniowych organizowanym pod tytułem: „Uczmy się uczyć – najlepiej od najlepszych”.
Trochę szkoda, że dopiero za pół roku w Burzeninie.
A może uda się na jubileuszowym 10. Spotkaniu ŁOŚ?

Proszę to co napisałem potraktować jako życzliwą podpowiedź.
Jeszcze raz dziękuję za bardzo cenną, ciekawą konferencję szkoleniową i mam nadzieję na spotkanie także w Rzeszowie... bardzo szczęśliwy