Mikrofon Leson TW232 wzbudza się
    sp3rat pisze:

sp3hbf pisze:

... jest uszkodzony kabel mikrofonowy urwana lub przełamana masa.
      Ryszard SP3HBF.

Kabel jest cały i sprawny elektrycznie, ale jest to kabel od CB. Tylko żyła mikrofonowa jest tam ekranowana i to kiepskiej jakości ekranem.

sp3aok pisze:

Zmniejsz moc wyjściową Trx Jeśli wzbudzanie toru mikrofonowego ustąpi sprawdż instalację antenową. A tak nawiasem czułość wejścia toru mikrofonowego jest około 15 miliwolt A podłączyłeś mikrofon ze wzmacniaczem dającym np.200 miliwolt i dlatego są te problemy. Pomiń wzmacniacz w mikrofonie podłącz wkładkę mikrofonową bezpośrednia. ustaw poziom wzmocnienia w Trx.

Zmniejszałem moc do minimum. Nic nie dało. Instalacja raczej jest sprawna, bo na oryginalnym ICOM-owskim mikrofonie nic złego się nie dzieje.
    Podłączając samą wkładkę mikrofonową (W66) piski i wzbudzenia ustają, ale skuteczność takiego mikrofonu jest słaba (raport otrzymany 57, na oryginalnym mikrofonie 59).
    Do myślenia daje duże wzmocnienie takiego przedwzmacniacza, jak podałeś (15mV do 200mV). O "dziwo" gdy podłączę przedwzmacniacz bez wkładki to też się wzbudza.
    Moim zdaniem to jest uszkodzony przedwzmacniacz.

cosinus pisze:

Odkłócało się mikrofony CB ze wzmocnieniem, one dość często/z zasady miały tę przypadłość. Pojawia się w jego wnętrzu RF i jest detektowana (tak się mówi???)
      Szybki nie za dużej pojemności kondesator (nF) w przewód sygnałowy do masy.

Kondensator przy wkładce czy na wyjściu wzmacniacza? Na wyjściu mam taki kondensator 1nF. Napisz mi jakie to są szybkie kondensatory, ba jeszcze się z takimi nie spotkałem. Ja mam zwykły ceramiczny.

Skłaniam się do tego aby wstawić wkładkę w66 ze wzmacniaczem na jednym tranzystorze. Gdzieś w sieci widziałem takie schematy.
    Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za zainteresowanie tematem. Będę jeszcze walczył.
    Jurek

================================================================================================================================================================
Podłącz wkładkę pojemnościową bezpośrednio (z uwzględnieniem zasilanie) tak jak to zrobiłeś z w66 i będzie dobrze. Będzie 59. Ewentualnie pytania direct do mnie

pomysł