"Ludzie dobrej roboty" są wśród nas!
    sp8mrd pisze:

SP6OUJ. pisze:

W tym roku były w naszym woj. tylko dwa złote krzyże i trzy srebrne.
      Te 5 osób ze zdjęcia, to osoby związane z SKPO.
    Nooooo, ciekawa, intrygująca jest ta historia otrzymania tak szacownych odznaczeń.
    Trzeba było tak od początku i samemu napisać, a nie AKI prosić o przysługę, by nie być posądzonym o chwalipięctwo. Wszak teraz i tak się chwalisz.

Wynika z tego, że owych pięciu Panów dostało złote i srebrne Krzyże Zasługi od Prezydenta RP za tworzenie Parku Historii we Włodzieninie i są związani z SKPO.
    Po przeczytaniu informacji za co są przyznawane - GRATULUJĘ Krzyży:
    "Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Może być nadany także za:
    - ofiarną działalność publiczną,
    - ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.
    Krzyż Zasługi tego samego stopnia może być nadany tej samej osobie dwukrotnie. Drugie nadanie Krzyża tego samego stopnia ponownie oznacza się przez nałożenie na wstążkę Krzyża okucia w kształcie listewki. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata; odstępstwa są dopuszczalne wyjątkowo. Nadawany jest przez Prezydenta RP.
    W latach 1992–2009 przyznano 49 468 Złotych Krzyży Zasługi, 84 642 Srebrnych Krzyży Zasługi i 97 973 Brązowych Krzyży Zasługi.

Wynika z tego, że jak najbardziej za Włodzienin się należą, bo korzyści znaczące przynoszą - niekoniecznie Państwu, ale obywatelom z pewnością. bardzo szczęśliwy

Fajne sweet focie sobie pstrykałeś. bardzo szczęśliwy
    Jak byłem mały, to z kumpelami też takie schrony budowaliśmy. Jednak tu już nie dzieci czy młodzież tylko Osobistości mamy, które są związane z SKPO. Czy to znaczy, że ten Park też tworzyły i za te czyny Prezydent RP obdarował ich złotymi i srebrnymi Krzyżami Zasługi?
    - Kapelan kadetów - jak to, przecież przez lata pisałeś publicznie z kpiną, drwiną i obrazą o wierzących i ludziach Kościoła widząc wszędzie RM, Ojca Dyrektora, POPów. Czyżbyś wraz z dobrą zmianą nawrócił się?
    - Dowódca kadetów - a o jakich kadetów chodzi? Co mają wspólnego z SKPO?
    - Dyrektor Muzeum Militarnego w Opolu przy 10 Sudeckiej Brygadzie Logistycznej - też "związany z SKPO"?
    - archeolog, specjalista od kultury lateńskiej, badacz Wysoczyzny Głubczyckiej, badacz Celtów - to chyba bardziej znajomy z czasów zabawy w Joannitów i szukania skarbów, a nie człowiek z SKPO?
    - kol. Arkadiusz SP6OUJ, prezes SKPO - no tak ten to się zgadza i jakiś medal za wytrwałość na stanowisku prezesa się należy - tylko czy rzeczywiście złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP?

Jakiego narybku? Krótkofalarskiego? Że niby w tym Parku Historycznym to oni tam w przerwach kopania bunkrów i pstrykania fotek szkolą się i stają krótkofalowcami?
    Ciekawe, intrygujące - bo od czasu wyrzucenia z klubu Stefana znak SP6ZJP na pasmach jest rzadko słyszany.
    Pewnie dlatego, że za to złotych i srebrnych Krzyży Zasługi od Prezydenta RP nie dają.zdziwiony
    Gratuluję, gratuluję... zakręcony

SP8MRD NIE KŁAM!!