ATU LGD AT-200pro uszkodzona? Zakłuca pracę odbiornika
Witam. Jestem posiadaczem LGD 200pro. Nabyłem ją już jakiś czas temu ale nigdy nie używałem bo nie było takiej potrzeby. Obecnie zmieniłem tymczasowo QTH i zrobiłem antenę LW z balunem 4:1. Zauważyłem pewne nie prawidłowości w działaniu skrzynki :

- Skrzynka nie dostraja anteny do minimalnego SWR w funkcji auto, skrzynka zaczyna strojenie , wyświetli że zakończyła strojenie, zaczynam nadawanie a tu SWR w radiu 2-3 i więcej. Gdy przejdę np na FM i zaczynam ręcznie dostrajać , SWR spada do pożądanej wartości(1:1-1:5) a radio generuje pełną moc. Czy to jest normalne w skrzynkach antenowych że automatycznie nie dociąga do SWR 1:1 tylko musimy manualnie poprawiać jej strojenie?

- Po jakimś czasie skrzynka zaczeła zakłucać odbiornik, TZN wprowadza elektryczne zakłucenie ,takie brumienie (podobne jak podczas świecenia jej diod przy zmianie funkcji etc) na prawie każdym paśmie. Gdy wyłączę skrzynkę i podepnę antenę bez pośrednio do radia nie ma żadnych zakłuceń i radio słyszy tylko to co mu antena podaje. Może coś źle ustawiłem czy też skrzynka się popsuła ? Ktoś wie co to może być?

Puki co to są rzeczy które zaobserwowałem , nie wiem czy problem nr 1 jest naturalne przy ATU ale wydaje mi się że raczej skrzynka powinna normalnie dostrajać wszystko.

Proszę o jakieś rady , opinie bo nie mogę nic wyszukać w internecie na temat uszkodzeń oraz problemów z Ldg 200 pro