Mobilna antena 2/70
Nabór na nową antenę ogłaszam za otwarty.
Może SG-7900 nie jest równa każdej SG-7900, ale dzisiaj właśnie z kolegą prowadziliśmy łączność na 2m z odległości około 45km z użyciem z jego strony wielopasmowego outback-a i sg-7900. (łączność na postoju)
Nie wiem, może ta jego SG-7900 jakaś nie ten tego, ale szła o 1 s gorzej i mniej stabilnie niż outback.

Potwierdzam również problemy z jakością gwintu z sg-7900, ponieważ jeśli mnie pamięć nie myli, to już po nieco ponad roku aktywnego przykręcania i odkręcania gwint się mocno nadwerężył i obecnie antena jest na stałe wkręcona w przejściówkę z przeciwwagami i dopiero ta jest odkręcana od podstawy na uchwycie klapowym.

Ja natomiast po tym jak naczytałem się o przeróżnych wersjach bardzo popularnej "półfalówki" na 2m pracującej również jako 2x5/8 na 70cm (którą zresztą autor tematu stracił) zamówiłem:
Zwarta i solidna konstrukcja,promiennik na sprężynie, zminimalizowane łączenia i elementy ruchome, wpływające na sprawność anteny, sprawdzone działanie, dobra cena, a wjeżdżając 4x4 w krzaczory, na przesuwnik fazowy polecam założyć jajeczko z lubianej przez dzieci "kinder niespodzianki" i gałązki nie będą straszne.