Szkolenie: Podstawowy kurs łączności
Organizator: ObronaNarodowa.pl oraz krótkofalowiec
    EI2KK pisze:

Taki scenariusz..

Ide do klubu, chce zostac krotkofalowcem.. OK, laduja mi do glowy teorie, ale ja chce juz cos zaczac robic w praktyce.. co slysze?
    - Nie, nie mozesz, najpierw zdaj egzamin na swiadectwo operatora, potem pozwolimy ci 'dotknac TRx'...
    - No ale jak bede mial swiadectwo operatora to tylko prosta czynnosc administracyjna (znak) i nie potrzebuje juz klubu zeby nadawac..

Czy uwazasz ze przy obecnym tempie zycia, wielu zdecyduje sie na taki scenariusz? najpierw zdobadz uprawniania, potem cie nauczymy?
    Czy raczej, skoro tak latwo to swiadectwo uzyskac, to kluby dla wielu przestaja byc atrakcyjne..

Jaki widzisz problem Jacku z pójściem na egzamin?
Czy jak chcesz nauczyć się jeździć samochodem to uprawiasz samowolkę czy zapisujesz się na kurs gdzie instruktor nauczy cię profesjonalnie jeździć?

Właśnie o to chodzi, że potencjalny Kowalski chcąc uzyskać pozwolenie radiowe uprawniające do pracy na pasmach amatorskich powinien nauczyć się podstaw w dedykowanym miejscu, czyli klubie krótkofalarskim (ZA DARMO !!) a po zdaniu egzaminu kontynuować swoją naukę na gruncie praktycznym.

Ile osób z organizacji paramilitarnych ma pozwolenia radiowe? Zapewne jakiś procent ma, ale dlaczego te osoby zgadzają się na prowadzenie płatnych szkoleń, których finał to wewnętrzny papier, jaki nie jest respektowany przez UKE czy też zakłady pracy?..

Dla mnie problemem jest to, że organizacja paramilitarna wykorzystuje krótkofalowca (-ów) do realizacji płatnego szkolenia wykorzystując cywilne pasma choć.. powinni zgodnie ze swoim kierunkiem korzystać z pasm służb, ponieważ Obrona Narodowa to ruch na rzecz Obrony Terytorialnej a ona jest już obecnie kolejną formacją wojskową w Polsce, jeśli by ktoś nie zauważył.

Ponadto skoro to jest służba wojskowa to jej członkowie nie powinni płacić pieniędzy za coś, co powinni dostać za darmo.

Abstrahując to takimi szkoleniami powinien zająć się PZK i z tego, co pamiętam, kiedyś były już rozmowy by szkolić m.in. harcerzy oraz organizacje paramilitarne przez licencjonowanych krótkofalowców.