Szkolenie: Podstawowy kurs łączności
Organizator: ObronaNarodowa.pl oraz krótkofalowiec
    rad_n pisze:

to ze kat 1 nie uniemozliwia przeprowadzenia szkolen nie oznacza jeszcze, ze samo pozwolenie kat 1 dla podmiotu pozwala na ich przeprowadzanie

Mistrzowskie zdanie. Warte zapamiętania.
Znasz jedną z podstawowych zasad prawa w SP? "Co nie jest zakazane jest dozwolone". Poza tym chyba zapomniałeś jak to z kwantyfikatorami było...

1. cytowane zdanie brzmiało "pozwolenia kategorii 1 nie uniemożliwiają przeprowadzania szkoleń" i było napisane w kontekście szkolenia osób bez świadectw, na stacjach posługujących się pozwoleniami dla osób prawnych. Odnosiło się do konkretnej propozycji zapisu - i tylko do niej.

2. Nie była to również żadna "dyskusja z UKE dotycząca pozwoleń" tylko oficjalne udokumentowane stanowisko ministerstwa wyrażone w czasie konsultacji.

3. Fakt, że tobie się wydaje, że należy poruszyć 149PT w celu umożliwienia szkoleń jest twoją opinią. Ministerstwo uważa, że to nie jest potrzebne. Może jesteś mądrzejszy od legislatorów.

Nudy