Novice licences - jestem za jak najszybszym i bezwzględnym wprowadzeniem norm CEPT
Harmonisation of CEPT Novice licences
    SP2LIG pisze:

Novice licences - niby w jakim celu jest komukolwiek u nas potrzebny ten dziwoląg ?????
    Od czasu kiedy na dzień dobry wydawane są świeżynkom licencje kat 1 z mocą 500W nie zauważyłem żeby na pasmach działy się jakieś dziwne i niepokojące zjawiska wywołane właśnie przez nich.
    Więc wniosek można wyciągnąć taki że rzeczone świeżynki albo nie szkodzą albo nie podjęli licencji albo cienko pierdzą finansowo, oby tak pozostało.

Uważam że w/w temat to strzał grubej berty do muchy. Jestem totalnie przeciwny wprowadzenia tego dziwolągu w SP, uważam również że powyższe dyskusje mogą aczkolwiek nie muszą wywołać kolejny bajzel jak ten podobny do bajzlu znakowo/okręgowego.
    Jeden bajzel towarzysze już nam totalnie wystarczy.

Greg, nieśmiało chciałbym zauważyć, że licencja novice w SP to nic innego, jak pozwolenie kategorii 3 z ograniczonym dostępem do pasm i limitem mocy... Szkoda, że wzorem np. PA nie wyznaczono dla tej grupy konkretnego prefiksu.