Novice licences - jestem za jak najszybszym i bezwzględnym wprowadzeniem norm CEPT
Harmonisation of CEPT Novice licences
    EI2KK pisze:

Czyzby? Czemu? Bo pokaze ze dany podmiot cos sobie zalozyl, zdazyl w to uwierzyc, a w zasadzie nikt nie zaprzecza ze potrzeba kursow i szkolen?

Jesli pojawi sie kurs (albo ktos da mi namiary) na temat 'Rodzaje propagacji przydatnych w pasmach VHF/UHF/SHF, metody ich oceny i przewidywania' to sie pierwszy zapisuje - tylko musi byc online.. Kolejny kurs (online) w ktorym chetnie wezme udzial to 'Odiorcze systemy antenowe dla pasm LF/VLF/ULF/SLF/ELF, z uwzglednieniem anten o zredukowanych wymiarach'.. I kilka innych pewnie tez.. chocby wspomniane juz wczesniej 'SWL praktyczne'..

Nawet ja twierdzę, że potrzeba kursów i szkoleń. Owszem, są ludzie, którzy sie naucza sami. Alesą tez tacy, co radiem się zainteresowali, bo zobaczyli plakat o kursie. Teraz sa aktywnymi nadawcami. Są tez tacy, co "zawsze myślałem o, ale kurs mnie ruszył, żeby w końcu". Oraz sa też tacy, którym trzeba pokazać, wytłumaczyć. Tak, uważam, że robienie kursów jest konieczne. Nie jest konieczny w nich udział.