Novice licences - jestem za jak najszybszym i bezwzględnym wprowadzeniem norm CEPT
Harmonisation of CEPT Novice licences
    SP9GMK pisze:

Istotnie skrót myślowy się wkradł zawstydzony @SP5PY chodziło mi o Wasz program Radioreaktywacji i klub SP5PRF (którego ekipa radioreaktywacji jest częścią) - chodzi o to, że robicie tym programem wspaniałą robotę i o to, że zaczynaliście sami a ,,organizacja" dopiero potem grzała się w blaski waszego wysiłku na kanwie pozyskiwania młodych do krótkofalarstwa. Tylko, że Wy jesteście niestety wyjątkiem w skali kraju - jakby taka lokalna reaktywacja była w każdym województwie to przyrost młodych na szkoleniach mógłby być jeszcze wiekszy oczko

Świetnie. Tylko polecam zapoznać się z historią SP5PRF i genezą jego powstania. Reaktywacja jest pomysłem zupełnie odrębnym i nie skierowanym do SP5PRF, tylko do każdego, kto chce ją (tę reaktywację) robić.
Fakt, że profil działalności klubu nastawiony jest na szkolenie nie oznacza, że tylko takie kluby doskonalą umiejętności swoich członków. Wasze a przynajmniej Twoje niezrozumienie tego co pisze MRN, wynika z założenia, iż szkolenie oznacz kurs. A to nieprawda.

SP9GMK pisze:

Jak mówię, to są wyjątki w skali kraju - które zaczynały POMIMO PZK . Niech sobie każdy we włosnym zakresie odpowie co My jako środowisko zrobiliśmy, co zrobił Związek, że doszło do sytuacji gdzie kluby krótkofalarskie się zwijają.

Nie wiem co Ty zrobiłeś, ale ja założyłem SP5PRF który jest klubem PZK. Nie gadam o tym, jaki związek jest be, tylko staram się go zmienić.
Jeśli jesteś członkiem PZK (a osec twierdzi, że jesteś), to PZK to TY.
Drogi do zmian są dwie:
1-zdobywasz władzę i zmieniasz sposób zarządzania od statutu począwszy.
2-zakasujesz rękawy i ciężką pracą zmieniasz związek od dołu. W klubie...