Z czego się uczyć?
    SP9GMK pisze:

Wiesz co Kolego SP9UXY, ja z wielką ochotą poprowadziłbym część szkolenia nowych krótkofalowców, tylko, że jest jeden mały szczegół - brak jast pewnych choćby ramowo ustandaryzowanych wymagań, jakie powinien spełniać kurs ani też nie ma żadnej formy przygotowania instruktorskiego osób chcących zostać ,,edukatorami krótkofalarstwa". Ja jestem nauczycielem i pracuję z osobami w różnym wieku i do każdego staram się podejść indywidualnie. Chętnie podniosę swoje kwalifikacje zawodowe zdobywając wiedzę z zakresu ,,prowadzenia kursu krótkofalarskiego" - ramowe choćby przygotowanie merytoryczne byłoby wskazane aby móc szkolić. Przygotowanie metodyczne ja akurat mam - bo miałem to w ramach studiów - ale to nie znaczy, że każda osoba chcąca prowadzić kursy zetknęła się kiedykolwiek z dydaktyką, metodyką nauczania, pedagogiką - stąd szkolenia dla instruktorów i tę wiedzę powinny choć w elementarnym stopniu przekazać. Tylko teraz kto robi takie szkolenia? ARRL ma coś takiego, DARC też i RSGB też a Polska?

A faza księżyca Ci czasami nie przeszkadza? Bosz, ludzie od dawna szkolą nowych, a temu brakuje "ramowo ustandaryzowanych wymagań, jakie powinien spełniać kurs"...