x700 Diamond - opinie uzytkowników
Może kompromis w przypadku tej anteny to nieodpowiednie słowo, bardziej problematyka o której wspomniałem czyli, gabaryty, elastyczność na wietrze (można pokusić się o odciągnięcie jakimiś żyłkami) i oczywiście cena anteny, która nie jest niska, ryzyko uszkodzenia przy porywistym wietrze itp.
W mojej lokalizacji narażona była na silne podmuchy, ale nie uległa uszkodzeniu.
Antenę zasilałem odcinkiem ponad trzydziestu metrów przewodu H1000.
Pozostaje też kwestia parametrów i przyłożonej mocy nadajnika, gdzie w przypadku urządzeń amatorskich najniższe poziomy to zazwyczaj w przypadku przewoźnych radiotelefonów 5W, a to przekłada się na moc wypromieniowaną powyżej 15W Eirp co zaś według prawa zobowiązuje do zgłoszeń itp., ale tą kwestię pozostawiam właścicielowi instalacji.