PA 100W z Chin
[quote=sp8sn]
    sq9kdt pisze:

      sp8sn pisze:

      Skrzynkę trzeba naprawić, oczywiście nie nadaje się jako LPF. Szkoda jej na dawcę to prawda. Do mocy jakich będziesz używał kondensatory nie muszą być jakieś super drogie. Na aukcjach są od jakiegoś czasu dostępne mikowe na 250-500V. Sprzedawca ma dość spory zakres pojemności. SMD 1810 na 500V powinny być również ok, a to koszt kilku zł za sztukę. Ja kupuję na https://pl.rs-online.com lub na pl.farnell.com. Rdzenie również są dostępne na aukcjach. Ja w swoim PA mam cewki powietrzne na 18-21 i 24-28MHz i chodzi przy 1kW.



    Widzisz, z tobą to jest sprawa bardzo fajna. Jak laik taki jak ja zapyta to zaraz wskazujesz drogę gdzie szukać. Jakiś rok temu chciałem wykonać jakiś wzmacniacz, ale żeby nabyć wiedzę wymagało to wertowania setek stron zagranicznych forów. Zrezygnowałem ponieważ przerosło mnie szukanie co gdzie , kupić , albo schematy były pobieżne , albo nie było schematu LPF. Prawdopodobnie też źle szukałem ,) A tutaj mam praktycznie komplet informacji ,)

    Bardzo dziękuję ,)


Cieszę się, że mogę coś pomóc. Ostatni rok spędziłem na budowie wzmacniacza KF+6m o mocy 1kW. Dokonywałem różnych modyfikacji zarówno w samym PA (właściwie zrobiłem ostatnio od podstaw) jak i w LPF. Okazało się, że gotowe, oferowane konstrukcje nie zawsze są do końca dobrze dopracowane. LPF zamówiłem, płytę + kondensatory w DN-Radio. Przeliczyłem, że będzie korzystniej niż szukać elementów w sieci. Oczywiście mowa tutaj o elementach na troszkę większe moce niż Ty potrzebujesz. W takim przypadku ceny podzespołów są już niestety inne. Cewki i montaż całości robiłem sam. Rdzenie częściowo z allegro, a częściowo z ebay (krótkofalowiec z Grecji akurat miał żółte, u nas nie mogłem znaleźć na takie moce). Nie chcę reklamować, ale jeśli chodzi o części dobrej jakości i maksymalny wybór to oczywiście mouser.com, niestety żeby się opłaciło trzeba zamówić powyżej 200zł, wtedy przesyłka jest darmowa, poniżej, 80zł więc się nie opłaci.
Jak będziesz miał jeszcze jakiś problem pisz, postaram się pomóc jeśli oczywiście będę umiał.
Pozdrawiam,[/quote]

Na pewno będę pytał. W zasadzie to konkretnie będzie mi potrzebny nieco mocniejszy wzmacniacz bo 150-170W. Z racji różnego zastosowania. Pojawia się pewien problem. Mianowicie czy istnieje jakaś możliwość przesłania odczytu pomiaru swr/mocy na odległość? Tzn za pomocą długiego przewodu (do 100m) lub np za pomocą np wifi. W tej 2 opcji brał by pod uwagę zainstalowanie mini komputera czy to kiano slim stick lub coś na rasberyPI przy wzmacniaczy. Tylko jak to teraz przerobić żeby było to odczytywane przez PC? Może trochę przekombinowane ale chciał bym coś takiego uruchomić na stacji remote żeby maksymalnie mieć kontrolę nad wszystkim . Taki zdalny odczyt zastosował bym też w innych sytuacjach .

Jeszcze raz dziękuję ,)


  PRZEJDŹ NA FORUM