Z życia PZK.
    SP6DVP pisze:

sp9eno pisze:

Wielce szanowni "członkowie" PZK /SP8MRD,SP6DVP,SP2LIG/,
      obowiązkiem członka PZK jest znać i przestrzegać Statut PZK.

Andrzej eno

ps.i czytajcie Statut

Andrzeju @ENO - wymieniłeś TYLKO 3 (słownie trzy znaki) wież mi , że przeciwników Twojej ,,TEORETYCZNEJ'' działalności
    jest znacznie więcej i jesteś jeszcze z kilkoma Twoimi ,,FANAMI'' w mniejszości i to bardzo dużej. To , że tu na forum PKI (i forach innych gdzie się bardzo udzielasz)nie piszą i nie krytykują Twojej postawy i zachowania to tylko świadczy o ich niechęci do okładania się wzajemnie błotem. Na dużych spotkaniach takich jak ,,ŁOŚ'' ,,Burzenin'' czy inne regionalne zloty - wierz mi bardzo dużo się dyskutuje o przyszłości PZK oraz o ludziach , którzy walczą za wszelką cenę z PZK i podkładają przysłowiowe kłody pod nogi. Całe swoje życie krótkofalarskie poświęciłeś na walkę jak Ty to nazywasz patologią i działaniami naszego wspólnego związku (PZK) wbrew statutowi. Statut tworzyli ludzie i nadal tworzą , którzy działają i poświęcają bardzo dużo czasu prywatnego na jego udoskonalanie.
    Przecież nic nie stało na przeszkodzie abyś i Ty brał czynny udział w nanoszeniu poprawek i jego modernizacji do obecnych i aktualnych przepisów prawnych. Swego czasu otrzymałeś od obecnego prezesa Waldemara 3Z6AEF propozycję włączenia się do pracy w jednej z komisji i co po kilku tygodniach - zrezygnowałeś - być może obowiązki , które spadły na Ciebie były zbyt duże , a może po prostu stchórzyłeś przed odpowiedzialnością jaka wynikała z proponowanej funkcji. Zrobiłeś tzw. ,,przewrót'' w swoim OT-50 i stałeś się jego prezesem. Masz inną wizję prowadzenia OT-50 od swojego poprzednika... Twoja sprawa nie moja.
    Wiem - bolą Cię różne sprawy , które Ty nazywasz sprzecznymi ze statutem PZK , ale pokaż mi choć jeden statut innych organizacji , który jest idealny - nie ma takiego...
    Objąłeś stanowisko prezesa ( nie wiem czy z wyboru czy z przeszeregowania z sekretarza na prezesa - nie moja bajka) , ale nie mogę jednego zrozumieć jak może prezes i długoletni członek PZK pisać i donosić do ON na swój związek i s..ć we własne gniazdo. A tak na zakończenie chciałem zapytać czy Ty Andrzeju znasz bardzo dokładnie obecny statut PZK ???

Krzysztof @DVP,
mam świadomość tego, że nie cieszę się w sporej części naszego środowiska wielką sympatią.
Ale też jest spora grupa wśród której tę sympatię mam.
Dlaczego nie cieszę się sympatią postaram się wykazać na przykładzie Twoim i Twojego listu.
Wynika z niego, że nic o mnie nie wiesz i w tym co piszesz opierasz się na plotkach.
Obecny statut został napisany od nowa na Zjeździe w Ryni w 2004r.
W komisji statutowej byli:SP6LB,SP2AVE,SP5AWY,SP2HQY,SP2PI i … SP9ENO.
Po Zjeździe w Szczyrku w 2008r powstało szereg Komisji utworzonych-powołanych
z upoważnienia Zjazdu przez Leszka SP6CIK. Przewodniczyłem Komisji Struktury PZK i byłem też w Komisji Statutowej.
Statut który stworzyliśmy „przepadł” na Zjeździe w Warszawie bo był niewygodny dla władzy PZK.
Po Zjeździe w Łowiczu w 2012r została powołana Komisja Statutowa, która nawet nie zauważyła,
że w międzyczasie zmieniła się ustawa o stowarzyszeniach.
Dzięki temu trzeba było zwołać Zjazd Nadzwyczajny w kwietniu tego roku i wydać niepotrzebnie pieniądze.
Mnie do tej komisji nie zaproszono bo nie byłem „znajomym królika”. Ale propozycje zmian zgłaszałem.
Faktycznie, zostałem przewodniczącym komisji z nadania obecnego Prezesa Waldka 3Z6AEF.
Ponieważ skład komisji został narzucony przez Waldka i ja nie miałem na to żadnego wpływu,
to bardzo szybko doszedłem do wniosku, że w tym składzie jest zbyt wielu
hamulcowych i do niczego nie da się dojść. Więc zrezygnowałem aby nie być twarzą ewidentnej porażki.
Jak zrobiłem tzw. „przewrót” w OT50.
Otóż pewnego dnia wyczytałem na liście dyskusyjnej, że Romek SP9MRN rezygnuje
z funkcji prezesa oddziału. Po jakimś czasie upewniłem się, że rezygnuje rzeczywiście
i musieliśmy dokooptować do zarządu Piotra BIF, zmieniając przy okazji funkcje.
Napisałem na stronie oddziału frywolną informację o „przewrocie” a Romek MRN dodał do tej informacji krwawy obrazek.
Do dziś nie wiem tak na serio dlaczego Romek SP9MRN zrezygnował z funkcji Prezesa
i z wydawania „Tygodnika Krótkofalowca” ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś zamiast powielać plotki po prostu się Romka o to zapytał.

Pytasz się Krzysztof jak mogłem donieść na swoją organizację?
Czyli uważasz, że władza w tej organizacji może sobie dowolnie łamać statut
jeśli jej się tak podoba. Ja niestety myślę inaczej.

Gdybyś się interesował własną organizacją to wiedział byś, że w tej organizacji
ktoś SFAŁSZOWAŁ WYCIĄG BANKOWY wycinając jedna pozycję wartości 1 tyś zł.
Akceptujesz takie zabawy?
W listopadzie ubiegłego roku Skarbnik PZK zakupił na swoje statutowe potrzeby laptop za 4100,00 zł .
Ten laptop nie został wprowadzony do ewidencji środków trwałych PZK do czerwca br. czyli do momentu kiedy odkryła to GKR.
Popierasz Krzysztof takie „zabawy” naszymi organizacyjnymi pieniędzmi?
A to jest tylko wierzchołek góry lodowej.

Jeśli chcesz zgodnie z prawem i przepisami PZK kupić podobny laptop i po roku czasu zgodnie z prawem
przejąć go sobie na własność to mogę Ci taki przepis podać.
Ale oczywiście nie publicznie.

A jeśli Ci jest jeszcze mało to mogę napisać więcej choć niechętnie, bo to organizacji chwały nie przynosi.
Ale możesz się przecież o wiele spraw zapytać Leszka CIK, choć przy Twoim podejściu trudno Ci będzie uwierzyć
co wyrabiają niektórzy trzymający władzę.

Pytasz się Krzyś jak można srać we własne gniazdo?
A okradać to gniazdo można?

Mam świadomość, ze JESTEM ZŁYM OBYWATELEM NASZEGO PAŃSTWA BO POWINIENEM ZGODNIE
Z PRAWEM ZAWIADOMIĆ PROKURATURĘ
ZNASZ KRZYSZTOF PRAWO OBOWIĄZUJĄCE W NASZYM KRAJU?

Andrzej sp9eno