Łączność, Radio - Młodych to mało interesuje…
Też jestem nauczycielem i uczę przedmiotów zawodowych w technikum elektronicznym, które to sam ukończyłem 18 lat temu. Porównując poziom tego czego ja się uczyłem z tym co obecnie obowiązuje od razu widać w czym rzecz - tępym narodem łatwiej jest rządzić. Jeśli chodzi o zainteresowania młodzieży to nie ma co pocieszać się, że nie jest tak źle - jest gorzej niż źle. Np: na 220 uczniów nowego naboru 20 przejawia zainteresowania elektroniką na poziomie naprawy słuchawek od smartfona. Tak samo jest co roku. W tej szkole uczę 6 rok i do tej pory miałem jednego ucznia który umiał sam w domu wykonać płytkę. Ja robiłem to 4 klasie podstawówki. Co roku jest gorzej. Poziom wiedzy, zainteresowań i umiejętności co roku mniejszy. Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat na pracowni będę rozdawał uczniom kolorowanki i kredki a nie sprzęt pomiarowy. W szkole wspólnie z jeszcze jednym nauczycielem prowadzimy klub krótkofalarski - zobaczymy co ten rok przyniesie bo na razie jesteśmy w trakcie naboru.