Łączność, Radio - Młodych to mało interesuje…
Prowadzę już drugi rok zajęcia dodatkowe -krótkofalarstwo (dwa razy w tygodniu po 2 godziny) w ramach programu "Z myślą o przyszłości" realizowany w szkole w Żurominie gdzie na zajęcia dodatkowe w tym krótkofalarstwo pozyskano na dwa lata 2 miliony złotych tak,tak dwa miliony. To ta sama szkoła gdzie przeprowadziliśmy 9 w SP bezpośrednie qso z ISS ,gdzie już raz realizowaliśmy program unijny w tym krótkofalarstwo i zajęcia techniczne. Nie narzekam na frekwencję i cieszę się jak już wiedzą co to lutownica i lutowanie czy trochę "titją" na kluczu oraz lokalnie robią qso na UKF,wiedzą co to jest prefiks i sufiks stacji polskich. Krótkofalarstwo ma też inne aspekty. To też geografia, podstawy techniki,język oby a nawet historia. Jak przynoszę i pokazuję kartę QSL z nowym podmiotem to proszę o odszukanie na mapie tego państwa, jak zrobię jakiś nowy park czy zamek to też szukamy na mapie SP -gdzie to jest. Oczywiście trzeba też pozyskiwać pieniążki na programy a powiedzcie mi ile programów znalazło PZK? Jaka jest pomoc ze strony organizacji na taki cel jak szkolenie młodzieży. Co stało się z programem obozów współfinansowanych m.innymi przez MON...cisza. Jak pamiętam z przed wielu lat obietnicę przekazywania pozyskiwanych z OPP 20% na właśnie szkolenie młodzieży? Cisza a pieniążki gdzieś tam przeciekają przez palce na apanaże dla... :-(. Łatwo narzekać ale niestety aby to realizować trzeba poświęcić trochę swojego czasu na realizację. Wiem,wiem bo jestem emerytem i mam czas a my jeszcze pracujemy...ale wiem, że jest jednak jeszcze kilku takich co nie bacząc na nic realizują i propagują nasze hobby wśród młodych ludzi i nie tylko.Pamiętajmy są jeszcze seniorzy... :-)