Jak wykonać połączenie konferencyjne, mały broadcasting ?
    SQ5KLN pisze:

sp3suz pisze:

Jurek! A słyszałeś o takim patencie jak Nadawanie z lampy sufitowej do odbiorników podczerwieni w telefonach? LEDowe lampy Philipsowskie maja taką mozliwość a realizuje sie to poprzez moduł "dali" czyli regulację natężenia światła. Zrobisz modulator podłączysz i Ty gadasz "do lampy" a reszta na podczerwieni słucha.Nie widziałem tego w akcji ale kiedyś zakłądałem lampy tego producenta i wiem że jest taka mozliwość. Trzeba by poszukać i mozesz dać to jakiemuś " młodemu technikowi" jako pracę dyplomową. cool

Założenie było takie, że odbiornikiem jest smartfon (większość współczesnych smartfonów nie ma odbiorników podczerwieni).

O ile ja wiem to mają... Bo wiem że swego czasu był taki "prodźekt" aby toto transmitować na strumieniu światła w te i nazat. Nie wiem więcej nic ale jak jeszcze zajmowałem sie lampami philipsowskimi modernixując m. in. oswietlenie w Castoramach to "ptaszki" ćwierkały o takich rozwiązaniach bo sie juz w eterze na 2,5 GHz i 5 GHz zrobił po prostu syf a mając takie łacze mozna by zaimplementować w "smarkfony" nawet do 1 Gb transmisji na "niewinny" początek. jak wiadomo światło przenosi takie pliki na spokojnie. Dlatego mozna by zaproponować szkole taki projekt aby dzieciaki w ramach pracy dydktycznej wykonały cos podobnego. JUREK! Do tablicy Panie psorze wesoły Co ty nato???