Szlifierka kątowa plus stojak do cięcia - daje zuepełnie nową maszynę, nieocenioną pomoc
dla radioamatora - konstruktora anten, chassis itp
[quote=SP95094KA]
    frantastic pisze:

SP95094KA pisze:

Nie wiem jaki jest twój przekaz? Co chciałeś przekazać zapodając że na YT... i filmiki z YT

Jakość i jeszcze raz jakość przy dużej łatwości wykonania a jednocześnie wyższa użyteczność narzędzia od taniego sklepowego.
    Narzędzie wykonane ze starego roweru dla dzieci nie będzie miało żadnych luzów a także łatwiej jest ciąć precyzyjnie bo własną ręką nie zasłaniamy sami sobie obrabianego materiału.

Zakładam, że
- wykonałeś taki stojak ze starego roweru dziecięcego
- kopiłeś taki stojak fabryczny

Przetestowałeś oba i pierwszą wadą fabrycznego jest mniejsza użyteczność, zasłaniał ty ręką obrabiany przedmiot - po co?

Pokaż ty ten twój stojak z tego roweru dziecinnego i jak nim obrabiasz cokolwiek - OK?

Ps

do fana poezji mruczanej - murmurando?

Nie masz zielonego pojęcia o obróbce skrawaniem, ośmieszasz się sakramencko.

Myślisz że mnie obchodzi czym ty rurki byś przecinał? Możesz je sobie nawet przegryzać.
To jest uniwersalne narzędzie, można przecinać lite pręty okrągłe, oraz pręty o innych przekrojach. Można przecinać rurki i rury stalowe, włącznie z takimi ze stali nierdzewnej.
Można przecinać rurki i rury o innych przekrojach jak okrągłe i różnych grubościach ścianek.
Można przecinać pod kątem mocowany materiał, prostopadle do mocowanego materiału - też możesz zapodać narzędzie skrawające haj haj

A papier ścierny stosowany do zmniejszenie średnicy rurki?
- wewnątrz rurki
- na zewnątrz rurki
- wykonywanie deseni na rurkach?
- a może precyzyjna obróbka przez honowanie?

Powiedz jeszcze - czy to szlifowanie rurki robisz ręcznie? Co wprawiasz w ruch, dokonując ścierania rurki papierem ściernym
- samą rurkę
- sam papier ścierny
- czy kombinacja ruchy papierem i jednocześnie rurką.
Jak i czym mierzysz - czy już masz elementy spasowane? Czy nie uzyskał ty owalnego przekroju z kombinacją wzdłużną?

Opisz nam twoją technikę obróbki skrawaniem, przy użyciu papieru ściernego - prosimy! [/quote]?

Proponuje uzupełnić braki z matematyki, poziom klasy pierwsze szkoły podstawowej wystarczy.

P.S.

Nie ośmieszaj się już, Stasiu...