IARU HF Championship 2020
    SP2R pisze:

Witam wszystkich. Fajne zawody i patrząc na mój skromny zestaw antenowy i to co słyszałem - chyba niezłe warunki.
    SP2R

Darek, dzieki za QSO. I mala rywalizacje na Live Score. Miales bardzo fajny postep w nocy ale potem juz widzialem ze przestales - a szkoda.
Moj wynik :

Setup 2xTS590 100W out GP 14/21/28 oraz INV L 40/80/160

Daleko mi do czolowki z takim setupem, ale zachecam wszystkich do probowania. Oczywiscie to wymaga samozaparcia - nie ma pileup, stacje nie odpowiadaja za "pierwszym strzalem" niektorzy w ogole nie reaguja itp. Na koniec bedziecie mile zaskoczeni tym co mozna zdzialac po prostu siedzac przy radiu najdluzej jak sie da i robiac te QSO.

Zawody sa bardzo fajne. Jedne z lepszych w sezonie letnim. Propagacja dopisala ale tym razem inaczej niz w poprzednich latach. Bylo o wiele wiecej stacji DX. Z mojej perspektywy w tym roku sygnaly stacji EU byly bardzo slabe, nawet na 20m. Na 15 i 10m nie udalo mi sie dowolac do z pozoru latwych mnoznikow typu YR0HQ, IUxHQ itp. Ale domyslam sie ze jesli taka stacja dysponujaca kW i kierunkowa antena jest slyszalna u mnie na s1-2 to w druga strone moze byc troche gorzej ze slyszalnoscia. Sporo czasu spedzilem na 20m. Pasmo bylo otwarte do poznych godzin nocnych. Przez cala noc bylo slychac USA i to pozwolilo dorobic sporo stacji za 5pkt. Na 40m otwarcie na USA bylo jeszcze mocniejsze i kluczem do sukcesu w tym roku byla jednoczesna praca na tych dwoch pasmach i pozostanie na 40m do samego konca propagacji z NA (ostatnie QSO robilem okolo 9:30LT) Praca w 95% czasu poprzez S&P naprzemiennie na dwoch TRX. Najlepsza godzina 98 QSO, najslabsza 27.

Przylaczam sie do gratulacji dla naszych rekordzistow !