licencja nasłuchowca
Witam,
Greg SP2LIG. Jak sygnalizowałem nie mam doświadczenia z CB. Nie bardzo więc trafiają do mnie takie niuanse jak "podstawowa 40, światowy monitor 27.555, grupa DX-owa" oraz pomyje i epitety tam wylewane. Chciałem i chcę natomiast uniknąc w/w w dyskusji tu na forum w momencie kiedy napiszemy o różnicach, o róznych światach bo takimi niewątpliwie są HAm Radio i CB. Od czasu do czasu podnoszone sa opinie że CB to krótkofalarskie przedszkole. śmiem w to wątpic jakkolwiek nie mam doświadczenia z CB. Moge natomiast z całą odpowiedzialnościa powiedzieć że SWL to krótkofalarskie przedszkole - ewolucja, sprawdzona i wypróbowana na całym świecie scieżka rozwoju krótkofalowca. Na pewno nie jedyna ale ta jest niewątpliwie najlepsza, odbywająca sie pod okiem i nadzorem amatorów krótkofalowców. Czytam różności w sieci i zauważam pewną prawidłowość w wielu dziedzinach życia - chęć osiągnięcia zauważalnych wyników w jak najkrótszym czasie z pominięciem podstaw, wykonania pracy, włożenia pewnego wysiłku. Niestety opinie pojawiające się na wielu forach oraz agresywna reklama utwierdzają w przekonaniu całe generacje że tak się da. Obserwuję to nawet we własnym domu. Mój syn nie bardzo ma ochotę nauczyć się tabliczki mnożenia na liczbach dwucyfrowych - po co skoro są kalkulatory. W szkole nie czyta się już lektur - bo opracowania. łatwizna, łatwizna i jeszcze raz łatwizna. A chyba wszyscy czytający przyznaja mi rację że łatwizna niczego się nie osiąga, czy to w życiu czy choćby w naszym hobby.
A tak z ciekawości Greg - opowiedz o tym jak sie zostaje CB operatorem DX-manem.
Skąd czerpie sie wiedzę, gdzie kandydat praktykuje zanim zdecyduje się samodzielnie odezwać w eter.
pozdro. jacek sp9ikf