Komunikat PZK
Protest Zygmunta SP5ELA
Jarku to bardzo dobrze,że jestes świadomym członkiem PZK.Ja inaczej widzę wogóle PZK i przynalżeność do niego.Byłem członkiem OT 9 i zrezygniowałem świadomie z członkostwa w PZK, gdyż wcale tak nie jest jak pisze kolega klakier PZK-SP2LIG.W OT 9 jest dosc silne środowisko uebckie a właściciwie WSI ma bardzo mocne wpływy z uwagi na bliskość centralanego sztabu mar.woj a także jednostki wojskowej w Pruszczu Gdańskim.Wszyscy niepokorni zostali wycięci z funkcji i spacyfikowani,a prym wiedzie np. min.osoba z egzekutywy miejskiej SLD w Gdańsku.Co do przemienników to prawda,że cisza i spokój bo 2 z nich w Gdańksu wogóle nie działają,albo działają tak że nie można z nich skorzystać.Poza tym ukształtowanie terenu i topografia trójmiasta umożliwia na szczęście robienie łącznośći directowych bez pzrzemiennika,a dzięki temu bez wysłuchiwania głupich uwag ze strony wiadomo czyjej.Taka ciekawostka w okolicach Gdańska jest osoba dyżurna ze spółdzielni ucho która nagrywa co i kto mówi na pasmach.Do niedawana osoba ta była poza PZK teraz ochoczo wstąpiła do PZK.Chyba nie trzeba wyjaśniać dlaczego akurat teraz.Też chciałem napisać w innych wątkach jakby wygladało PZK gdyby było dostęne biuro OSL bez członkostwa w PZK... Odpowiedź jest prosta szeregi by stopniały jak śnieg w maju.Ja wiem ż PZK jak PZPZnu nie da sie zreformować.Z drugiej strony po co go reformować?Skoro prym tam wiodą ludzie o obcym dla mnie światopoglądzie,którzy wyznają zupełnie mi obce wartości.Po co ich "wysyłać na wygananie" czy do opozycji.ZReszta praktycznie byłoby to niemożliwe.Niech tam sobie siedzą i się kiszą w swoim fetorku i się podniecają wspominając swoje "piękne czasy najlepiej przy kieliszku".Moim skromnym zdaniem czas na zupełnie coś nowego,na nową jakość,gdzie Ci panowie nie beda mieli czego szukać.Może szkoda tylko samej nazwy PZK bo to kawałek pięknej historii krótkofalarstwa w Polsce.Ale z kolei wtedy nie będzie szkoda kasy i czasu.Nie bedzie pytań w rodzaju:np.po co wam FM na 6m,czy po co łącznosć kryzysowa itd...Myśleże wtedy moga byc jakieś wyniki i satysfakcja.Ja drogi Jarku tam już nie wrócę.To nie mój świat.