Po co mi telegrafia?
Zachęćmy kolegów, pokażmy korzyści!
Słuch muzyczny nie wątpliwie pomaga przy nauce CW. Tak samo wiek. Im się jest młodszym tym jakoś szybciej ta nauka idzie i łatwiej. Ale generalnie każdy może sobie przyswoić tę "szlachetną " emisję! Jako przykład podam kolegę z SP6. Jest inwalidą, z pierwszą grupą. Nosi aparat słuchowy od urodzenia. Aby podwyższyć kategorię z B na A ,i móc pracować na KF-ie, zapisał się na kurs do klubu SP6ZDA, pomęczył się 3 miesiące i zaliczył na egzaminie 10 grup bez problemów! wesoły Trzeba po prostu chcieć!
SP7IVO
Pamiętam w drugiej połowie lat 80-tych, będąc na szkole chorążych załapaliśmy się z kolegami na kilka zawodów typu "Wielobój Łączności LOK". Fajna zabawa!My , znaczy się zdecydowana większość uczestników zawodów, kończyliśmy odbiór słuchowy tak na 25 grupach i wtedy wchodziła na salę rodzina Siorków i wszystkich rozkładała !! wesoły Szkoda że teraz się czegoś takiego nie organizuje. Praca w sieci, odbiór słuchowy, nadawanie, bieg na orientację, strzelanie, rzut granatem! 73 Marek sp6nic