Kenwood TS-890S
Nowe dziecko Kenwood-a na 2018 rok
    SP6FPH pisze:

    Witam.

    Z opisu nie wynika, czy wina lezy po stronie TSa, czy po stronie systemu antenowego. Byłbym sceptyczny co do tej opinii.


    ,,This happens on ANT 1, or ANT 2, and/or when on a dummy load even''


    Wynika.

    Pozostaje przy swoim zdaniu i TS890 wypada z mojej listy TRX-ow .

    Chcialem kupic,teraz nie kupie.

    Przekazniki zawsze trzaskaj w ATU tego typu,ale to nie jast dla mnie wada.Wada jest to , o czym napisal N4MRN .


    Dla mnie opinia N4MRN-a jest wiazaca.

    Jaki interes mialby krotkofalowiec,hobbysta taki jak my,zeby podac te informacje ?
    Moim zdaniem , kierowal sie dobrymi intencjami.
    Za to dziekuje N4MNR-owi,kase uchronilem i TS890 omijam bardzo szerokim lukiem.

    Oczywiscie ,nikomu nie zabraniam ryzykowac wlasnymi pieniedzmi , a wlascicielom tego tranceivera gratuluje zakupu i zycze ,aby TS890 pracowal bezawaryjnie do konca swiata i jeszcze pare dni dluzej.

    Pozdrawiam,Jozek SP6FPH.



Józku,

1. Dla mnie nadal nie wynika co podłączał (w jakim stanie) do wejść ANT1 / ANT2. Przyjmując jednak, że podłączał tam sprawny sprzęt to faktycznie coś jest nie tak z tym egzemplarzem.

2. Masz rację, zawsze może tak być, że faktycznie uszkodził mu się moduł ATU. W TS2000 też czasami się taka awaria pojawiała. Ludzie naprawiali i dalej pracowali. http://www.hampedia.net/kenwood/ts-2000-atu-wont-tune.php.



Józku, dziękuję Ci za tą informację, którą podzielił się N4MRN - warto teraz śledzić, czy był to pojedynczy przypadek, czy też coś co zdarza się bardzo często.

3. Niepisaną zasadą którą uczyli mnie doświadczeni krótkofalowcy jest "strojenie systemu antenowego" najpierw dla małej mocy, a później po zestrojeniu sprawdzenie dla pełnej mocy nadajnika. Tak też czynię z "automatic antenna tune" w moich TSach. Mam zasadę, której staram się "trzymać" (z kilku powodów), aby po zakończeniu pracy, ustawiać moc wyjściową nadajnika na minimalną.


  PRZEJDŹ NA FORUM