Ustawa Prawo Komunikacji Elektronicznej
    sp9nrb pisze:

Posiadacz uprawnienia kategorii A, pozwolenia radiowego oraz praktykę w wymiarze co najmniej 5 tys potwierdzonych łaczności. Ma prawo prowadzić szkolenie na operatora kat A i.lub B.

Wyznacza się pulę znaków szkoleniowych. O znak szkoleniowy występuje prowadzący szkolenie. Na okres nie dłuższy niż 3-mce.
    Szkolony podaje najpierw znak stacji szkolącego łamany przez przyznany znak szkoleniowy.
    Dla stacji klubowych prowadzących szkolenie można wydać stała pulę znaków szkolnych.

Kto będzie liczył te łączności? Ogólnie przekombinowane.
Posiadacz pozwolenia ma prawo szkolić adeptów na swoim sprzęcie pod swoim znakiem, sprawuje nadzór i bierze odpowiedzialność za poczynania adepta. I to wszystko, co potrzeba, jasno i klarownie, nie ma miejsca na bicie piany. Po cóż ci to całe mnożenie znaków szkoleniowych i łamanie czegoś przez coś innego?