"Arkusz Dionizego"
Zgłoszenie instalacji antenowej
Kola,
Odsyłam Ciebie do projektów rozporządzeń. Sam możesz sprawdzić, od kiedy była mowa o dokładnych współrzędnych i w jakiej formie. Odpowiem krótko od początku, czyli na okrągło 5 lat.
Jurku,
Moja historia krótkofalarstwa bardzo podobna. Na szczęście mój nauczyciel jeszcze żyje. Na temat porównania oddziaływania pola z komórki a z naszych anten, już wiele napisano. Masz rację, że nie ma co porównywać skutków dla człowieka. Ale, moim zdaniem problem nie z tego wynika, że urzędnik tego nie rozumie. Wynika z ustawionej przez jakiś naukowców granicy 15 W EIRP i potraktowania wszystkich źródeł wytwarzających pola jednakowo. Doszło do pewnego absurdu, że mamy źródło, które jest bardziej szkodliwe a nie musi nic składać i źródło, mniej szkodliwe, a musi składać zgłoszenia. Pobieżnie tak to wygląda. Jest jeszcze w tym temacie długa lista różnych zawiłości, ale szkoda czasu na to. Problemu w tym miejscu nie rozwiążemy. Jak już kiedyś pisałem, zabrakło wśród nas chętnych do lobbowania naszego hobby. Jednostkowe sygnały nie znaczą nic.
Sama forma zgłoszenia jest oczywiście przesadzona. Dobrze, że nie weszła pierwotna. Wtedy dopiero byłoby pracy. Samo zgłoszenie mogłoby być w arkuszu trochę prostsze, ale arkusz musiałby być dużo bardziej rozbudowany. Dlatego powstał moduł obliczeniowy i dwa moduły korzystające z niego tj. moduł Raportu i moduł Zgłoszenia, dwóch niezależnych dokumentów. Czyli jedna praca a mamy dwa dokumenty. Te wszystkie drobne dane są niezbędne, aby możliwie dokładnie policzyć wyniki, oczywiście najbardziej korzystanie dla nas, na ile jest to możliwe.
Myślę, że dalej można walczyć z tematem o ile będzie się komuś chciało te piłeczkę podjąć. Jak na razie chętnych nie widać.
Zatem, na razie musimy wypełnić to co wymyślono.